Nasza Loteria

Otwarcie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Promenada, plaża, molo. ZDJĘCIA, VIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
od 16 lat
Tereny rekreacyjno-wypoczynkowe w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim oficjalnie otwarte, choć promenada, plaża i molo służą mieszkańcom już od września 2023. 8 listopada zorganizowano konferencję, było tradycyjne przecięcie wstęgi, podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do zmiany oblicza tego miejsca. Zobaczcie nowe zdjęcia, a także materiał video!

Otwarcie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Promenada, plaża, molo. ZDJĘCIA, VIDEO

Choć zagospodarowanie terenów nad Zalewem Sulejowskim na cele turystyczno-rekreacyjne zakończyło się już we wrześniu, dopiero teraz inwestycję tę oficjalnie otwarto. Trzeba było czekać m. in. na wszystkie zezwolenia, dopuszczenia do użytkowania i certyfikaty.

Zobacz zdjęcia!

- Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dbają także o funkcję rekreacyjną i turystyczną, bo woda nie ma barw partyjnych, tylko jest dedykowana mieszkańcom lokalnych społeczności - mówił Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury. - Możemy z dumą powiedzieć, że pieniądze, które zostały przeznaczone na tę inwestycję będą służyły mieszkańcom i turystyce.

- Ta inwestycja udowadnia że jesteśmy skuteczni. Trudno zliczyć, ile przed laty było zapowiedzi dotyczących zmian wokół zbiornika Sulejowskiego. Dopiero teraz zalew ma swój czas – mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Niedawno oddaliśmy wraz z Wodami Polskimi inwestycję wartą 40 mln zł, która polegała na udrożnieniu Pilicy u wejścia do zbiornika. Teraz, w Smardzewicach, prezentujemy znakomity obiekt turystyczno-rekreacyjny. Jestem przekonany, że latem zobaczymy tutaj tłumy turystów.

Przy tamie w Smardzewicach wybudowano piękną promenadę, szeroką, piaszczystą plażę i wyremontowano molo. Są też place zabaw, boisko do siatkówki plażowej i siłownia zewnętrzna. Urządzono zieleń, zamontowano energooszczędne lampy, zbudowano zadaszoną scenę letnią oraz dwa obiekty administracyjno-usługowo-sanitarne.

Zamontowano też kamery monitoringu wizyjnego. Na miejscu można skorzystać z łazienki i toalety. Ustawiono estetyczne ławki i inne elementy małej architektury. Rozbudowano też drogę dojazdową ze ścieżką rowerową i chodnikiem.

Gmina Tomaszów realizowała inwestycję w Smardzewicach wspólnie z przedsiębiorstwem Wody Polskie. Całość kosztowała 24,5 mln złotych. 3,5 mln pochodziło z funduszy unijnych (dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego), kolejne 8 mln z programu Polski Ład.

Choć zagospodarowanie terenów nad Zalewem Sulejowskim na cele turystyczno-rekreacyjne zakończyło się już we wrześniu, dopiero 8 listopada 2023 inwestycję tę oficjalnie otwarto

Otwarcie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych w Smardzewicach ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto