Piotrcovia podejmuje Zagłębie Lubin

Bogusław Kukuć
Tylko dwa kluby PGNiG Superligi piłkarek ręcznych nie przegrały jeszcze meczu wicemistrzowskie Zagłębie Lubin oraz Piotrcovia.

Oba spotkają się w sobotę o godz. 17 w piotrkowskiej hali Relax. Wprawdzie zespół gości prowadzony przez byłą reprezentacyjną skrzydłową Bożenę Karkut mają już na rozkładzie broniący tytułu SPR Lublin oraz brązowe medalistki Łącz-polu, ale nie będziemy zdziwieni gdyby przegrały w Piotrkowie. Po raz pierwszy zaprezentuje się piotrkowskim kibicom wypożyczona z Lublina Aleksandra Mielczewska, która zadebiutowała w drużynie Roberta Nowakowskiego w poprzedniej kolejce w Koszalinie. Ciekawie zapowiada się pojedynek liderki strzelczyń piotrkowianki Agaty Wypych - 45 goli z wiceliderką Jeleną Bader - 41 bramek.

Siódma kolejka zaczęła się niespodzianką, bo w meczu awansem Zgoda zremisowała z Łączpolem 2525, a w ostatnim meczu poprzedniej Ruch w Chorzowie wygrał z KPR Jelenia Góra 35:33. Pozostałe mecze: AZS Koszalin - Start Elbląg, Sambor Tczew - SPR Lublin, AZS Wrocław - Ruch.

Piłkarze ręczni PGNiG Superligi rozegrają ostatnią kolejkę przed przerwą na mecze reprezentacji. W czwartek w spotkaniu awansem w Kielcach broniące tytułu Vive pokonało Piotrkowianina 35:19 (17:5). Lider dominował od początku. W 10 min. było 6:1, w 20 min. 13: 5, a do przerwy 17:5.

Vive Kielce - Piotrkowianin 35:19

Najwięcej: Dżomba 9, Jurasik 5, Rosiński 4 - dla gości Achruk 5, Przemysław Matyjasik 4.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?