Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe z policjantami i strażakami w Piotrkowie. Młodzi uczyli się zasad bezpieczeństwa ZDJĘCIA

dag, mat. KMP
KMP w Piotrkowie Tryb.
Atrakcje z okazji ferii zimowych zorganizowały także dla uczniów piotrkowskie służby ratownicze. Spotkanie pod hasłem "Bezpieczne miasto 2024" odbyło się w piotrkowskiej komendzie policji.

Na terenie piotrkowskiej jednostki policji odbyło się spotkanie w ramach programu "Bezpieczne miasto 2024". Z okazji trwających ferii zimowych zorganizowali je Zespół Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP we współpracy z Urzędem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

W spotkaniu wzięli udział podopieczni Świetlic Środowiskowych "Bartek", "Promyk" oraz "Piątka", a także uczniowie Szkół Podstawowych nr 10,11,13 z Piotrkowa Trybunalskiego. Na zaproszenie przybyli również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim.

- Początek spotkania rozpoczął się przywitaniem gości. Kolejno opiekunowie wybrali po 2 dzieci ze swojej placówki, którzy mieli narysować rysunek na temat bezpiecznych ferii - relacjonuje piotrkowska komenda policji. - Komisja wybrała trzy najlepsze prace, które zostały nagrodzone, a troje dzieci odebrało nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Z kolei st. asp. Katarzyna Dębińska opowiedziała najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie ratownik z WOPR poruszał bardzo ważne kwestie z zakresu zachowania szczególnej ostrożności na zamarzniętych akwenach wodnych.

- Stanowczo zaznaczał, że nie wolno wchodzić na lód, jest to bardzo niebezpieczne i tak naprawdę nie wiemy, kiedy może on się pod nami załamać - informuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP w Piotrkowie. - Zaprezentowane zostały metody i techniki podczas udzielania pierwszej pomocy osobą, pod którymi zarwał się lód. Kolejno funkcjonariusze z PSP w Piotrkowie Trybunalskim opowiedzieli jak zachować się podczas zaprószenia ognia. Dzieciom zaprezentowaliśmy filmiki z różnych akcji ratowniczych, na których można było zobaczyć w jaki sposób dochodzi do zaprószenia ognia i co należy w takich wypadkach robić.

Dla uczestników spotkania przygotowano też słodki poczęstunek i konkurs przeprowadzany przez dzielnicowych z piotrkowskiej jednostki. Dzieci po wylosowaniu odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, po czym otrzymywały nagrody rzeczowe ufundowane również przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Uczniowie mogli także przymierzyć części policyjnego umundurowania oraz wyposażenia czy odbić swoje linie papilarne na kartach daktyloskopijnych. Kolejnym przystankiem była wizyta w pomieszczeniu, gdzie swoją pracę wykonuje technik kryminalistyki, który również zaprezentował techniki wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście pojazdy służbowe policji ora straży pożarnej. Funkcjonariusze z KMP pokazali swoje radiowozy, natomiast strażacy zaprezentowali swój wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Najmłodsi pod okiem fachowców mogli dotknąć sprzętów i wsiąść do radiowozów. Na koniec odbył się pokaz psa służbowego oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego.

Zobaczcie zdjęcia!

Ferie zimowe z policjantami i strażakami w Piotrkowie. Młodz...

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto