Piotrkowianin - Warmia Olsztyn 20:20

Bogusław Kukuć
Trener Edward Strząbała powrócił do pracy w piotrkowskim klubie. Zaczął od remisu z Warmią Dariusz Śmigielski
Po dwóch meczach reprezentacji do eliminacyjnych mistrzostw Europy wznowili rozgrywki piłkarze ręczni PGNiG Superligi. Dziewiąta kolejka spotkań była szczególna dla Piotrkowianina, którego poprowadził znowu Edward Strzą-bała. Najstarszy szkoleniowiec ekstraklasy zastąpił Piotra Dropka.

Piotrkowianie podejmowali w niedzielę Warmię Olsztyn i zremisowali 20:20 (12:11). Spotkanie było zacięte i wyrównane. Dobrze spisywali się bramkarze, a gra w defensywie też mogła się podobać, choć momentami grano zbyt ostro. Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali się i widać było, że obu stronom bardzo zależy na zwycięstwie, choć aspiracje były różne (Warmia celuje w medal, a Piotrkowianin walczy o utrzymanie). Bliżsi sukcesu byli gospodarze. Już przed przerwą w 16 minucie po trafieniu Piotra Masłowskiego Piotrkowianin prowadził 19:16. Po przerwie jeszcze trzykrotnie piotrkowia-nie uzyskali trzykrotnie przewagę 3 goli (po raz ostatni po rzucie Dominika Płócienniczaka w 49 min).

Goście walczyli do ostatnich sekund i nie tylko zniwelowali starty, ale na 5 minut przed końcem po bramce byłego obrotowego Piotrkowianina i reprezentacji Mateusza Jankowskiego objęli prowadzenie (19:20). Wyrównał Płocienniczak. W ostatnich minutach obie strony miały szanse na zdobycie zwycięskiego gola. Na 41 sekund przed końcem czas wziął trener gości. Piotrkowianie odzyskali piłkę i grali z przewagą dwóch zawodników. Na 4 sekundy przed końcem po wolnym Piotr Masłowski zdobył absolutnie prawidłowego gola, którego sędziowie nie uznali.

Być może gospodarze by wygrali gdyby nie grożnie wyglądające kontuzje stawów skokowych , jakich doznali najpierw bramkarz Piotr Ner, a później obrotowy Bartosz Wuszter i rozgrywający Łukasz Achruk. Najlepiej w Piotrkowianinie zagrali Paweł Laskowski, Piotr Masłowski oraz bramkarz Tomasz Matulski. Widać już poprawę wielu elementów gry.

W środę piotrkowianie zagrają w Olsztynie z Warmią w 1/8 finału Pucharu Polski, a w naj-bliższą sobotę o ligowe punkty ze Stalą w Mielcu.

Piotrkowianin - Warmia Olsztyn 20:20 (12:11)
Piotrkowianin: Ner, Matulski - Laskowski 7, Masłowski 6, Archuk 2, Michał Matyjasik 2, Przemysław Matyjasik 1, Płócienniczak 2, Dankowski, Wolski po 0. Trener: Edward Strząbała. Dla gości najwięcej Rumniak 6, Bartczak i Krawczyk po 4.
Inne rezultaty PGNiG Superligi: Chrobry Głogów - Stal Mielec 29:32 (16:16), Azoty Puławy - Miedź Legnica 24:21 (10:8), Nielba Wągrowiec - Wisła Płock 24:26 (13:9), AZS AWF Gorzów Wlkp. - Vive Targi Kielce 24:40 (15:20), MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 36:29 (12:15).

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?