Wygrana Piotrcovii, porażka Piotrkowianina

Bogusław Kukuć
W Piotrkowie najwięcej bramek zdobyła Agata Wypych
W Piotrkowie najwięcej bramek zdobyła Agata Wypych fot. Dariusz Śmigielski
W hali Relax piłkarki ręczne Piotrcovii zainaugurowały rozgrywki PGNiG Superligi zwyciężając Start Elbląg 26:22 (12:14).

O pierwszej wygranej debiutującego w żeńskiej ekstraklasie szkoleniowca Roberta Nowakowskiego zadecydowały przede wszystkim skuteczność Agaty Wypych i świetne intwerwencje rekonwalescentki bram - karki Beaty Kowalczyk. Rywalki prowadziły już 15:12. Piotrkowianki zaczęły grać uważniej w obronie i skutecznie kontrować. W 38. minucie po trafieniu Agaty Rol, która powróciła z Ruchu, objęły prowadzenie 17:16. To była najlepsza faza gry gospodyń, które powiększyły prowadzenie do 26:19, praktycznie rozstrzygając o wygranej premierze sezonu. W Starcie starała się przypomnieć piotrkowskim koleżankom Hanna Strzałkowska, lecz reprezentacyjna skrzydłowa schodziła jako przegrana. Nowy trener się cieszył z sukcesu, ale wytknął zawodniczkom aż 21 błędów. Wygrana jest tym cenniejsza, że nie grała kontuzjowana Joanna Waga. W następnej kolejce Piotrcovia gra w Jeleniej Górze z KPR.

Pozostałe wyniki ekstraklasy kobiet: AZS Koszalin - SPR Lublin 30:33, Łączpol - KPR Jelenia Góra 41:21, Zgoda - Ruch Chorzów 27:27, Zagłębie Lubin - KSS Kielce 35:20.

Piłkarze ręczni Piotrkowianina zaczęli od porażki w Kwidzynie z MMTS 24:25 (9:13). Wicemistrz, mimo wzmocnienia powrotem Michała Adamuszka z Vive, był do pokonania. Na 7 minut przy 22:21 przed końcem Matyjasik trafił piłką w słupek. Przed przerwą goście mieli zbyt dużo strat(10). Dobrze wypadli w ataku Piotr Masłowski i Łukasz Archuk, pozyskany z Chrobrego. Nie grał jeszcze Bartosz Wuszter.

Pozostałe rezultaty: Miedź Legnica - AZS Gorzów 27:32, Stal Mielec - Nielba 35:25, Vive Kielce - Zagłębie Lubin 40:31, Azoty - Chrobry 22:27.

Piotrcovia - Start Elbląg 26:22 (12:14)

Piotrcovia: Kowalczyk - Rol 3, Mijas 2, Podrygała 1, Lisewska 3 (1), Wypych 9 (2), Szafnicka, Szczecina 1, Dąbrowska 3, Krzysztoszek 4.

Start: Kordunowska, Miecznikowska - Strzałkowska 3, Cekała 2, Dolegało 3, Wolska 2, Aleksandrowicz, Wasak 2, Pełka-Fedak 1, Szymańska 3(2), Szott 2, Sądej 1, Grudka, Ocalewicz 3.

Kwidzyn - Piotrkowianin 25:24 (13:9)

MMTS Kwidzyn:Suchowicz, Jedowski - Pacześny 1, Nogowski, Orzechowski 3, Peret 1, Marhun 2, Adamuszek 4, Rosiak 1, Cieślak 2, Rombel 3, Seroka 3, Łangowski 1, Waszkiewicz 4.

Piotrkowianin: Matulski, Ner - Wolski, P. Matyjasik 3, M. Matyjasik 4, Masłowski 7, Płócienniczak 3, Laskowski, Achruk 6, Pilitowski, Trojanowski 1.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?