AKS Piotrków przywiózł z Raciborza siedem medali

Łukasz Cichuta
Jacek Tomaszewski przywiózł z zawodów Pucharu Polski Seniorów złoty medal
Jacek Tomaszewski przywiózł z zawodów Pucharu Polski Seniorów złoty medal Dariusz Śmigielski
Siedem medali przywieźli zapaśnicy AKS Piotrków z zawodów Pucharu Polski Seniorów w Raciborzu.

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków nowy rok rozpoczęli zawodami Pucharu Polski Seniorów w Raciborzu. Podopieczni Henryka Grabowieckiego wywalczyli aż siedem medali.

Trzech piotrkowian stawało na najwyższym stopniu podium. Kolejny raz dominację w kategorii 55 kg udowodnił Dawid Szkodziński, który zajął pierwsze miejsce pokonując w finałowej walce Dawida Kuczyńskiego z Olimpijczyka Radom. Ósme miejsce w tej kat. zajął Przemysław Witych.

W kat. 66 kg nie miał sobie równych Edgar Melkumow. W finale zawodnik AKS okazał się lepszy od Marcina Kierpca ze Śląska Wrocław. Ostatnim złotym medalistą, który zarazem sprawił największą niespodziankę, był Jacek Tomaszewski, który wygrał w kat. 74 kg pokonując w finałowej walce Łukasza Charzewskie-go, reprezentanta Zagłębia Wałbrzych.

- Start sezonu mamy rewelacyjny - mówi Piotr Stępień, koordynator ds. szkolenia młodzieży AKS Piotrków. - Największą niespodziankę sprawił Jacek, który tym występem udowodnił, że zasługuje na miejsce w kadrze na zbliżające się mistrzostwa Europy. Jeśli tylko dostanie szansę sprawdzianu od trenera kadry, to powinien ją wykorzystać.

To niejedyne sukcesy piotrkowian w Raciborzu. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Bernatek w kat. 60 kg, Michał Król w kat. 74 kg, Dawid Pawlik w kat. 84 kg oraz Łukasz Konera w kat. 96 kg. Na wyróżnienie zasłużył Piotr Kępski, który był piąty w kat. 84 kg. Tę samą lokatę w kat. 96 kg zajął Radosław Grzybicki, który jednak nie może być z siebie zadowolony.

- Radek wypadł nieco słabiej niż zwykle, ale usprawiedliwieniem może być fakt, że miał bardzo silnych konkurentów - mówi Piotr Stępień. - Mimo słabszej postawy raczej może być pewny występu na mistrzostwach Europy - stwierdza.

Z pozostałych zawodników wysoko byli jeszcze w kat. 84 kg Kamil Dzikowski, który zajął ósme miejsce, Tomasz Stolarski był jedenasty.

W ogólnej klasyfikacji zawodów AKS Piotrków zajął pierwsze miejsce przed Olimpijczykiem Radom i Śląskiem Wrocław.

W najbliższy weekend w barwach narodowych na międzynarodowych zawodach w Oslo wystartują Dawid Szkodziński i Mateusz Bernatek. Natomiast na zgrupowanie oraz międzynarodowe zawody w Hawanie (Kuba) powołanie otrzymali Edgar Melkumov i Radosław Grzybicki.