AKS Piotrków znów z medalami. Tym razem podczas zawodów w Brzozie

Łukasz Cichuta
Zapaśnicy AKS Piotrków mogą być z siebie dumni, w turnieju w Brzozie najczęściej stawali na podium Dariusz Śmigielski
Paulina Czechorowska trzecia na mistrzostwach Polski młodziczek w Siedlcach. Medale zapaśników AKS w Brzozie
.

W Siedlcach odbyły się I Mistrzostwa Polski Młodziczek. W turnieju startowało pięć zawodniczek Atletycznego Klubu Sportowego.

Najlepiej z podopiecznych trenera Grzegorza Ludwiga wypadła Paulina Czechorowska, zajmując trzecie miejsce w kat. 48 kg. Zawodniczka mieszkająca na co dzień w Moszczenicy w całych zawodach stoczyła cztery zwycięskie pojedynki, przegrała tylko jedną walkę o wejście do ścisłego finału.

- Zdobyty medal jest pierwszym wywalczonym na turnieju rangi mistrzostw Polski przez zawodniczkę AKS - mówi trener AKS. - Paulina trenuje dopiero od trzech lat, dlatego mam nadzieję, że to jej nie ostatni sukces na zawodach tej rangi.

Dobrze spisała się również Ada Adaszek zajmując w kat. 62 kg piąte miejsce. Była najmłodszą zawodniczką w mistrzostwach. Trzy pozostałe startujące zawodniczki zajęły dalsze lokaty.

Z kolei w Brzozie odbył się IV Turniej Młodzieży Szkolnej i Kadetów w Zapasach.

W zawodach szkolnych indywidualnie najwięcej medali zdobyli zawodnicy AKS. Złote medale wywalczyli Jakub Łysoń w kat. 38 kg i Konrad Łągwa w kat. 53 kg. Srebrne medale zdobyli Kacper Bógdał (kat. 29 kg), Kajetan Olejnik (kat. 35 kg), Adrian Rygielski (kat. 38 kg), Bartosz Wolski (kat. 42 kg) oraz Igor Gmitrasiuk w kat. 47 kg.

Bardzo dobry start zanotowali także zawodnicy GKS Bełchatów. Złoto wywalczył Piotr Zerka (47 kg), a srebro Szymon Mielczarek (66 kg). Ponadto na najniższym stopniu podium znaleźli się Antoni Wasilewski (kat. 38 kg), Maciej Szpondrowski (kat. 59 kg) oraz Mateusz Osowski (kat. 85 kg).

Trzy medale wywalczyli młodzi zapaśnicy Athletica Wola Krzysztoporska. Złote krążki zdobyli Szymon Głowacki w kat. 59 kg oraz Bartłomiej Czaja (kat. 66 kg). Ponadto drugi w kat. 32 kg był Marcin Ciesielski.

Podobnie w kadetach najczęściej na podium stawali zawodnicy z Piotrkowa. Złote krążki wywalczyli Rafał Nowak (kat. 54 kg), Patryk Barczewski (kat. 58 kg) i Damian Cierlik w kat. 69 kg. Ponadto drugie miejsca zajmowali Sebastian Słodkowicz w kat. 63 kg, Patryk Sitek (kat. 76 kg) i Patryk Rzeźnik w kat. 100 kg.

Trzy medale wywalczyli zapaśnicy Athletica. W kat. 76 kg zwyciężył Maciej Banasiak, a brązowe medale zdobyli Łukasz Jarek (kat. 63 kg) i Dawid Malczyk (76 kg). Również trzy krążki wywalczyli gospodarze turnieju ULKS Brzozowianka Brzoza. W kat. 54 kg najlepszy był Jacek Krawczyk, w kat. 58 drugi Konrad Krawczyk, a w kat. 100 kg trzecią lokatę zajął Patryk Walankiewicz.

Z zawodników GKS Bełchatów drugi był Filip Kazimierczak (kat. 69 kg), a trzeci Michał Troczyński (kat. 54 kg).