Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojechać na "Słoneczko" w Piotrkowie ZDJĘCIA

Tyka
Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojechać na "Słoneczko" w Piotrkowie
Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojechać na "Słoneczko" w Piotrkowie mat. UM Piotrków, KW
Udostępnij:
W związku z trwającą inwestycją drogową w rejonie Bugaja w Piotrkowie Trybunalskim, przeniesiono stację roweru miejskiego. Wprowadzono też tymczasową organizację ruchu pieszo - rowerowego. W tym sezonie trudniej będzie dojść i dojechać na kąpielisko miejskie "Słoneczko".

Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojechać na "Słoneczko" w Piotrkowie

Biuro prasowe piotrkowskiego magistratu podało, że usytuowana w rejonie kąpieliska „Słoneczko” stacja Piotrkowskiego Roweru Miejskiego została przeniesiona na osiedle „Wierzeje” (przy pętli autobusowej). Stacja w systemie otrzymała nazwę „Wierzeje” i będzie czynna od 29 kwietnia do końca sezonu rowerowego, czyli do 31 października 2022 r.

- W związku z kolejnym etapem prac zamknięty dla ruchu pieszo-rowerowego został fragment dojścia do plaży, i co się z tym wiąże, wprowadzono tymczasową organizacji ruchu pieszo-rowerowego - dodają urzędnicy i wyjaśniają:-    Idąc od strony osiedla Wyzwolenia, po przejściu przepustem pod obwodnicą miasta należy skręcić w prawo i ścieżką rowerową - biegnącą od przepustu wzdłuż obwodnicy - dojść do drogi wyłożonej płytami i dalej do kąpieliska.

Zmiany były konieczne, ponieważ dotychczasowe dojście stało się placem budowy i ruch pieszo-rowerowy nie jest możliwy.

- Po zakończeniu prac przejście powróci w nowej jakości. Powstanie tutaj chodnik ze ścieżką rowerową, która poprowadzi wprost do plaży - dodają.

Budowa nowego układu drogowego ma zakończyć się jesienią tego roku, więc podczas tegorocznego sezonu korzystanie z terenów przyległych do „Słoneczka” będzie ograniczone.

Póki co zakończyła się budowa ronda na ulicy Wierzejskiej i prace podążają w kierunku "Słoneczka" - poinformowało biuro prasowe piotrkowskiego magistratu.

Budowa ronda na Wierzejskiej to pierwszy etap inwestycji polegający na budowie układu drogowego w kierunku miejskiego kąpieliska "Słoneczko". Drugi etap to budowa dwóch dróg: jedna poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut, druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich.

Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojechać na "Słoneczko" w Piotrkowie

Budowa dróg w rejonie Bugaja: Trudniej będzie dojść i dojech...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bon turystyczny ważny do września

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie