Dwunastu zawodników AKS-u Piotrków zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Łukasz Cichuta
Damian Cierlik i Łukasz Mastalerz z trenerem

Dariusz Śmigielski
W Piotrkowie odbyły się eliminacje regionalne do XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu klasycznego. W zawodach udział wzięli przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków oraz Athletica Wola Krzysztoporska.

Zawodnicy rywalizowali łącznie w dziesięciu kategoriach wagowych. Najwięcej, bo aż dziesięć medali zapaśnicy zawodnicy AKS-u i to właśnie klub z Piotrkowa zwyciężył w klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce przypadło ZKS Radomsko, a trzecie PTC Pabianice. Athletic Wola Krzysztoporska sklasyfikowany został na piątej pozycji.

W klasyfikacji indywidualnej złote medale wywalczyło trzech zawodników AKS-u. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Patryk Sałata w kat. 54 kg, Damian Cierlik w kat. 58 kg i Łukasz Mastalerz w kat. 69 kg. Srebrne krążki wywalczyli: Patryk Piesiak w kat. 46 kg, Jacek Krawczyk w kat. 50 kg, Konrad Krawczyk w kat. 58 kg i Maciej Doniec w kat. 76 kg. Trzech piotrkowian zdobyło także brązowe medale. Byli to: Sebastian Słodkowicz (54 kg), Adrian Żuchowski (58 kg) i Przemysław Mastalerz (63 kg).

Ponadto na piątym miejscu swój udział w zawodach zakończyli: Piotr Podlaski (63 kg) oraz Patryk Rzeźnik (kat. 100 kg).

Medale zdobywali także zawodnicy z Woli Krzysztoporskiej. Najlepiej wypadł Dawid Malczyk, który w kat. 69 kg zdobył drugie miejsce. Brązowy medal w kat. 54 kg wywalczył Hubert Maczugowski, a w kat. 76 kg Maciej Banasiak. Natomiast piąty w kat. 58 kg był Łukasz Jarek.

Ostatecznie do finału OOM, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Myślenicach, z AKS-u zakwalifikowali się Patryk Piesiak (46 kg), Jacek Krawczyk (50 kg), Patryk Sałata (54 kg), Konrad Krawczyk (58 kg), Łukasz Mastalerz (69 kg) i Maciej Doniec (76 kg). Wcześniej kwalifikacje podczas zawodów pucharu Polski wywalczyli Michał Tomaszewski (42 kg), Rafał Nowak (46 kg), Patryk Barczewski (54 kg), Patryk Sitek i Adam Wodo (obaj 76 kg).

W sobotę po raz pierwszy w Piotrkowie odbędą się eliminacje do OOM kobiet w kategorii kadetek. Wśród rywalizujących nie zabraknie reprezentantek AKS-u. Zawody w hali Relax, początek godz. 11.