Kamil Majchrzak z Piotrkowa odniósł kolejny sukces, tym razem w deblu

Łukasz Cichuta
Kamil Majchrzak z Winnera Piotrków tym razem w startował w Budapeszcie, gdzie wygrał w grze deblowej

Archiwum prywatne
Kamil Majchrzak z Winnera Piotrków w parze z Janem Zielińskim (Warszawianka) wygrali turniej debla w Budapeszcie
.

Sezon letni jest bardzo udany dla Kamila Majchrzaka. 16-letni piotrkowski tenisista znajduje się w dwusetce juniorów na świecie. Kolejne punkty przyniosło mu zwycięstwo w deblu w ITF 3 w Budapeszcie.

Rozgrywki ściągnęły do stolicy Węgier przedstawicieli federacji europejskich z: Belgii, Finlandii, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także tenisistów z Japonii, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych. W tym międzynarodowym gronie Kamil mocno zaakcentował swoją obecność, wygrywając turniej deblowy i docierając do ćwierćfinału singla.

W grze pojedynczej zawodnik Macieja Wściubiaka pokonał Rosjanina Alexandra Bubika 6/2, 6/1, a następnie takim samym rezultatem ograł Rumuna Alexandru Buzelana. W ćwierćfinale od Polaka lepszy w dwóch setach 6/3, 6/2 okazał się Słowak Alex Molcan.

Dużo większy sukces Kamil osiągnął w turnieju deblowym, w którym wystąpił wspólnie z Janem Zielińskim, reprezentantem KS Warszawianka. Polacy w drodze do finału zwyciężali kolejno pary Robert Margitfalvi i Connor Nicol (Węgry, USA) 6/2, 6/2, Milen Janakiev i Callum Pland-Smith (Niemcy, Wielka Brytania) 6/4, 6/1 oraz Joel Popov i Giovanni Rizzuti (Finlandia, Włochy) 7/5, 6/4. W finale nasz debel pokonał rumuńsko-japońską parę Nicolae Frunza i Ken Onishi po trzysetowym pojedynku 6/1, 4/6, 10/2.

Końcówka sezonu w wykonaniu piotrkowskiego zawodnika wygląda imponująco. Kamil w sierpniu zwyciężał w Zilinie na Słowacji w singlu i w deblu oraz singlu w Poznaniu. Na światowej liście juniorów zajmuje obecnie 166. pozycję, a rok rozpoczął na 720 miejscu. W turniejach cyklu ITF zwyciężył w 28 pojedynkach singlowych odnosząc siedem porażek. W deblu równie korzystnie - 23/6.

Sukcesy odnoszą także zawodnicy TUKS Kozica Piotrków. Podczas rozegranych w Piotrkowie XIII Tenisowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych zdobyli 24 medale zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. Zawody na kortach piotrkowskiego OSiR-u rozgrywane były w jedenastu kategoriach wiekowych.