Kamil Majchrzak zdobył kolejny tytuł i jest już 115. rakietą świata

oby, kamilmajchrzak.pl
Kamil Majchrzak zdobył kolejny tytuł i jest już 115. rakietą świata screen ATPTours.com
Tuż po występach w Azji, pochodzący z Piotrkowa tenisista Kamil Majchrzak przeniósł się do czeskiej Ostravy. Tam wygrał turniej z cyklu ATP Challenger Tour Prosperita Open 2019. To już drugi tytuł Kamila w tym roku. Dzięki niemu zanotował awans na najwyższe w karierze, 115. miejsce światowego rankingu ATP!

Zmagania Kamil rozpoczął od II rundy zwycięstwem nad Riccardo Bonadio (ATP 413). Oba sety zamknął na swoją korzyść wynikiem 7/5.

W kolejnym meczu Polak okazał się lepszy od młodego Węgra Zsombora Pirosa. W 2017 roku Piros (ATP 377) wygrał juniorski Australian Open w singlu. O losach premierowej odsłony zadecydował tie break. W drugim secie Kamil poczuł się pewniej i tak też wyglądała jego gra. Po 99 minutach wygrał 7/6(3), 6/3 i awansował do ćwierćfinału.

Jego przeciwnikiem był Austriak Dennis Novak (ATP 120). Początek spotkania był bardzo nierówny. Przy setbolu Kamil miał dużo szczęścia, gdyż jego return zahaczył o taśmę, a piłka spadła po stronie Austriaka. W kolejnym gemie uzyskał przełamanie. Po 66 minutach Kamil wygrał 6/4 6/0 i awansował do półfinału.

Jego sobotnim przeciwnikiem w pojedynku o finał był najwyżej rozstawiony Lloyd Harris (ATP 94) z RPA. W 2017 roku piotrkowianin pokonał go w eliminacjach do ATP World Tour 250 w tureckiej Antalyi, a w zeszłym sezonie n Kamil był lepszy w Anningu, gdzie zwyciężył w ćwierćfinale challengera. W Ostrawie znów był górą.

O losach pierwszego seta zadecydował tie-break. W drugim znów doszło do tie breaka, w którym Harris wysunął się na 5-2. I wtedy zaczęła się świetna gra Kamila. Obronił trzy piłki setowe, po czym wygrał mecz 7/6(5), 7/6(9) w 121 minut!

Jego niedzielnym przeciwnikiem w pojedynku o tytuł był Jannik Sinner (ATP 298). 17-letni Włoch to jedna z rewelacji sezonu. Wygrał już challengera w Bergamo i 2 Futuresy. Mecz od początku do końca toczył się na warunkach Polaka. Zwyciężył tracąc jednego gema na własnym serwisie 6/1 6/0 i sięgnął po drugi tytuł w tym roku!

Wojciech Fibak: - Polski tenis odżył

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani