MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024 w Piotrkowie. Którego kandydata na prezydenta miasta poprze poseł PiS, Grzegorz Lorek?

dag
Poseł PiS Grzegorz Lorek w czwartek (18 kwietnia) poinformował o tym, komu udzieli poparcia w zbliżającej się drugiej turze wyborów na stanowisko prezydenta Piotrkowa. Wybór padł na "doświadczonego samorządowca".

Wybory 2024. Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich poseł Grzegorz Lorek?

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, piotrkowianie znów pójdą do urn, by wybrać w drugiej turze wyborów samorządowych prezydenta Piotrkowa. O stanowisko walczą Krzysztof Chojniak i Juliusz Wiernicki. Rządzący od 2006 roku prezydent Krzysztof Chojniak ("Razem dla Piotrkowa") do drugiej tury wszedł z poparciem poniżej 30 proc. i niespełna 5 punktami procentowymi przewagi nad kontrkandydatem z komitetu "Z sercem dla Piotrkowa".

Po pierwszej turze wyborów w kuluarach huczało od plotek, kto kogo poprze w drugiej turze. Swojego poparcia nie udzieliły żadnemu z kandydatów Agnieszka Chojnacka i Marlena Wężyk- Głowacka, które startowały w wyborach na prezydenta miasta.

- Za udzieleniem publicznego poparcia danemu kandydatowi musi stać pewność, że jest to osoba, która nas nie zawiedzie - czytamy w oświadczeniu KWW Agnieszki Chojnackiej "Łączy nas Piotrków".

Marlena Wężyk-Głowacka nie wskazała wprost swoim wyborcom, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie, ale o cechach dobrego prezydenta mówiła podczas konferencji prasowej. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Komu udzieli poparcia poseł Grzegorz Lorek?

Natomiast w czwartek, 18 kwietnia, poseł PiS Grzegorz Lorek poinformował, któremu z kandydatów udzieli poparcia. Kogo wybrał?

- W tych wyborach Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiała swojego kandydata - oświadczył na wstępie poseł Grzegorz Lorek, powołując się na decyzję zarządu województwa. - Nie chcieliśmy wystawiać kandydatów tam, gdzie mamy osoby, które godnie sprawują swój urząd, które swoim działaniem na rzecz obywateli i miast pokazali, że można im zaufać.

Przypomniał, że w pierwszej turze PiS poparło niezależny komitet Łukasza Janika, natomiast w drugiej turze poprze osobę z doświadczeniem.

- Wskazujemy na osobę, która ma doświadczenie, która pokazała, że umie pozyskiwać środki unijne, a przed nami bardzo duże rozdanie środków z KPO - podkreśla poseł Lorek. - Wskazujemy na osobę, która jest piotrkowianinem i wie, jak te pieniądze spożytkować dla mieszkańców, a tą osobą jest Krzysztof Chojniak.

Przypomnijmy, że Grzegorz Lorek zasiadał już w Radzie Miasta, gdzie był szefem klubu opozycyjnego. - Krytykowałem wiele działań, do tego się przyznaję i dalej jestem krytyczny, ale trzeba patrzeć z pragmatyzmem. Wybieram opcję taką, która da temu miastu jakąś przyszłość, a według mnie obecnie to tylko osoba, która piastuje ten urząd - dodał.

W nowej Radzie Miasta zasiądą wszyscy kontrkandydaci Krzysztofa Chojniaka, w tym m.in. Łukasz Janik, który krytykował działania władz Piotrkowa, a któremu w pierwszej turze wyborów poparcia udzieliło Prawo i Sprawiedliwość. Jak ułoży się współpraca, jeśli wybory wygra urzędujący prezydent?

- To pytanie jest do samorządowca - czy umie patrzeć z pryzmatu szerszego, ogólnego dobra wszystkich mieszkańców, czy wejdzie w jakiś partykularyzm - komentował poseł Lorek. - Chciałbym, a by to był dla mieszkańców Piotrkowa okres dobry i nie było żadnych problemów z funkcjonowaniem miasta.

Sam Łukasz Janik zamieścił dziś w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym nawiązał do wielu pytań dotyczących właśnie drugiej tury wyborów.

- Jako radny będę dalej pracował na rzecz naszego grodu, niezależnie od wyniku wyborów. Pomimo moich prawicowych poglądów, z których mnie Państwo znacie, pragnę podkreślić, że uszanuję każdy Państwa demokratyczny wybór. Bo na to zasługujecie. Mogę obiecać, że jako radny, będę skrupulatnie weryfikował realizację obietnic wyborczych przez zwycięzcę wyborów - napisał Łukasz Janik.

Wybory samorządowe 2024 w Piotrkowie. Którego kandydata na p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto