MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024 w Piotrkowie. Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie Marlena Wężyk-Głowacka? ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie Marlena Wężyk-Głowacka
Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie Marlena Wężyk-Głowacka Dariusz Śmigielski
Marlena Wężyk-Głowacka, radna KO w Piotrkowie na konferencji prasowej powiedziała o poparciu dla kandydatów na prezydenta Piotrkowa w II turze wyborów. Czy zostanie wiceprezydentem Piotrkowa? ZDJĘCIA

Wybory 2024. Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich Marlena Wężyk-Głowacka?

Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna KO i kandydatka na prezydenta Piotrkowa w I turze wyborów 2024 zorganizowała konferencję prasową, podczas której oceniła jakie cechy powinien spełniać prezydent Piotrkowa. Nie wskazała wprost swoim wyborcom, na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie.

-Zastanawiałam się jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, mówiła Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna. Na pierwszym miejscu stawiam szeroko pojętą wiedzę oraz przede wszystkim doświadczenie. Wskazując doświadczenie mam na myśli zarówno to życiowe jak i doświadczenie w pełnieniu funkcji publicznych i pracy samorządowej. To przekłada się na doskonałą znajomość spraw miasta. Dobry kandydat musi też sprawnie zarządzać zespołem ludzi oraz posiadać umiejętność otaczania się mądrymi doradcami, musi cechować go otwartość na innych i godzenie różnych interesów stawiając przy tym dobro miasta i jego mieszkańców na pierwszym miejscu. To powinny być cechy dobrego kandydata na prezydenta naszego miasta.

Podczas ostatniej kadencji Rady Miasta Piotrkowa radna Marlena Wężyk-Głowacka wraz z Koalicją Obywatelską była w opozycji do prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Po wyborach samorządowych 2024 w Piotrkowie pojawiły się nieoficjalne informacje, że Koalicja Obywatelska prowadzi rozmowy z komitetem prezydenta Krzysztofa Chojniaka w sprawie zawiązania koalicji. Nazwisko Marleny Wężyk-Głowackiej pojawiało się jako wiceprezydent gdyby koalicja powstała.

-Nie chce być wiceprezydentem Piotrkowa, lepiej się sprawdzę w roli samorządowca, mówiła Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna. Byłoby to nie fair wobec mieszkańców, bo sprzedałam się, żeby zostać wiceprezydentem. Mówię nie, ja swojego kręgosłupa moralnego nie złamię, chcę być radną bo taka funkcja została mi przydzielona.

W II turze wyborów samorządowych w Piotrkowie, które odbędą się 21 kwietnia 2024 o stanowisko prezydenta będą rywalizować:

  • Krzysztof Chojniak z KWW Krzysztofa Chojniaka "Razem dla Piotrkowa, w I turze zdobył 7444 głosy
  • Juliusz Wiernicki z KWW "Z sercem dla Piotrkowa", w I turze zdobył 6106 głosów.
Kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie Marlena Wężyk-Głowacka

Wybory 2024 w Piotrkowie. Kogo poprze w II turze wyborów pre...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto