Kamil z Piotrkowa znów najlepszy w tenisie ziemnym

Łukasz Cichuta
Finaliści debla, od prawej Philip Gresk, Kamil Majchrzak, Szymon Walków i Kamil Gajewski

Archiwum prywatne
Kamil Majchrzak z Winnera Piotrków nie miał sobie równych podczas "Zilina Junior Open 2012"

Kamil Majchrzak z Winnera Piotrków zwyciężył w grze singlowej oraz w deblu podczas turnieju zaliczanego do klasyfikacji ITF juniors "Zilina Junior Open 2012" na Słowacji. O punkty rywalizowali zawodnicy z Austrii, Litwy, Czech, Estonii, Indii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski.

Rozstawiony z nr 3 Kamil pokonał kolejno Słowaków Matusa Hrabovskyego 6/2, 6/3 i Alexa Molcava 6/4, 6/2. W ćwierćfinale okazał się lepszy od Brytyjczyka Samma Butlera 6/4, 6/2, a w półfinale turnieju zwyciężył Rosjanina Dmitra Mnushkinema 6/2, 6/2. Swój najlepszy mecz piotrkowianin rozegrał jednak dopiero w finale, w którym pokonał rozstawionego z nr 1 w turnieju, czołowego zawodnika gospodarzy Michala Kianincke 6/3, 6/4.

W deblu Kamil rywalizował wspólnie z zawodnikiem stołecznej Warszawianki Phillipem Greskiem.

W drodze do finału chłopcy pokonywali słowackie pary Samuel Hodor/Viktor Volosin 6/0, 6/2, Martin Blasko/Oliver Nagy 6/3, 7/5 i Michal Marko/Matej Selecky 6/2, 6/2.

W finale Phillip i Kamil - deblowy mistrz i wicemistrz Polski kadetów w prestiżowym pojedynku pokonali mistrzów Polski juniorów Szymona Walkowa i Kamila Gajewskiego 7/5, 6/2.

Zwycięstwo w Zilinie przełożyło się na awans aż o 59 pozycji w światowym rankingu ITF juniorów. Obecnie Kamil znajduje się na 227 miejscu. Wcześniej Kamil startował w Indywidualnych Mistrzostwach Europy kadetów, które rozegrane zostały w Moskwie. W singlu sklasyfikowany został na pozycji 9-16.