Karatecy piotrkowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego z dziewięcioma medalami

Łukasz Cichuta

Zawodnicy piotrkowskiej UKS Szkoły Karate Tradycyjnego dołożyli kolejne medale do kolekcji

Dariusz Śmigielski
Piotrkowianie walczyli w Zgierzu, gdzie odbyła się IV edycja okręgowej ligi karate tradycyjnego województwa.

Dziewięć medali przywieźli karatecy piotrkowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego - Szkoły Karate Tradycyjnego z IV edycji okręgowej ligi karate tradycyjnego województwa łódzkiego. Zawody odbyły się w Zgierzu, a wystartowało w nich ponad 360 zawodników z 13 klubów.

Z podopiecznych trenera Rafała Michalaka startowało 31 zawodników, z czego dziewięciu przywiozło medale.

Najlepiej wypadła Sylwia Godlewska, która wywalczyła dwa medale. Najpierw zdobyła złoto w kategorii kumite min. 3 kyu kobiet, następnie zajęła drugie miejsce w konkurencji kata min. 3 kyu (startowały zawodniczki z roczników 12994-96).

Bardzo dobrze prezentowali się także juniorzy młodsi (13-15 lat). W konkurencji kata 7 kyu trzecie lokaty wywalczyli Kacper Włodarczyk i Damian Kowara. Z kolei w rywalizacji dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła Nadia Guzińska.

W konkurencji kumite juniorek młodszych trzecie miejsce zajęła Karolina Wąchała.

Ponadto w juniorach młodszych na uwagę zasłużyli jeszcze Mateusz Krawędek, który był piąty oraz Adam Błaszczyk, który zajął ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce. Obaj w konkurencji kata od 6 kyu.

Sukcesy zanotowali także najmłodsi zawodnicy z kategorii młodzik. Tu wśród dziewcząt w konkurencji kata 10-12 lat (7-6 kyu) trzecia była Maja Alksnin, a piąta Aleksandra Wardencka. Z kolei w konkurencji kata 5-1 kyu wysoką siódmą lokatę zajęła Zuzanna Raszewska.

W Zgierzu sukcesy odnosili także seniorzy. Tu wśród kobiet drugie miejsce w kata 6-4 kyu zajęła Olga Świąder, natomiast wśród mężczyzn w kata do 7 kyu tę samą lokatę wywalczył Adrian Kaczorowski.

- Była to ostatnie zawody z tego cyklu w tym roku - mówi Rafał Michalak, trener karateków z Piotrkowa. - Jestem bardzo zadowolony z swoich podopiecznych, ponieważ pokazali karate na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą medale oraz 16 zdobytych punktów, dzięki którym awansowaliśmy w ogólnej klasyfikacji.

Uczniowski Klub Sportowy - Szkoła Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się obecnie na 8. miejscu na 15 klubów startujących w województwie łódzkim i z tym wynikiem kończy zmagania sportowe w 2012 roku.

- Zawodami w Zgierzu kończymy tegoroczny sezon. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się w tym roku osiągnąć, a zarazem mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla nas jeszcze bardziej udany - mówi trener piotrkowian Rafał Michalak.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?