Kolejny sukces piotrkowskiego AKS-u

Andrzej Wdowski
Młodzi zapaśnicy z Piotrkowa nie dali się rywalom i z Katowic wrócili z medalami Dariusz Śmigielski
Piotrkowscy zapaśnicy byli najlepsi w klasyfikacji generalnej turnieju w Katowicach.

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej podczas turnieju imienia Piotra Czai w Katowicach. W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z Polski i Czech. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: kadetów, młodzików i dzieci.

W najstarszej kategorii kadetów aż czterech zawodników z Piotrkowa zdobyło złote medale: w kat. 50 kg Mateusz Szewczuk, w kat. 54 kg Jacek Kawczyk, w kat. 58 kg Sebastian Słodkowicz oraz w kat. 63 kg Damian Cierlik. Ten ostatni uznany został za najlepszego zawodnika całego turnieju, za co otrzymał okazały puchar. Na tym jednak nie koniec zdobyczy medalowych zawodników z Piotrkowa. W kat. 58 kg drugie miejsce zajął Konrad Krawczyk, w kat. 76 kg Maciej Doniec, a w kat. 100 kg tę samą lokatę wywalczył Igor Foryś. Ponadto na najniższym stopniu podium stawali: w kat. 50 kg Rafał Nowak, w kat. 76 kg Patryk Sitek oraz w kat. 100 kg Maciej Kleczewski.

Aż trzy złote medale zdobyli młodzicy z Piotrkowa. Na najwyższym stopniu podium stawali w kat. 38 kg Michał Twardowski, w kat. 42 kg Bartosz Skóra oraz w kat. 47 kg Artur Chojnacki.

Medale zdobywali także najmłodsi reprezentanci piotrkowskiego klubu. W zawodach dzieci w kat. 33 kg złoto zdobył Maciej Kawiński, a w kat. 42 kg Igor Gmitrasiuk. Ponadto drugi w kat. 35 kg był Kajetan Olejnik, a trzecie lokaty wywalczyli w kat. 29 kg Kacper Bógdał oraz w kat. 50 kg Adam Zimny.

Już w najbliższy weekend w Radomiu odbędzie się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach, które zaliczane są do jednych z najważniejszych w tej kat. wiekowej nie zabraknie 14 reprezentantów AKS Piotrków. Trener Karol Sala szczególnie ciekawy jest postawy Michała Tomaszewskiego (kat. 50 kg), Damiana Cierlika (kat. 63 kg), Patryk Sitka (kat. 76 kg) i Macieja Donieca (kat. 76 kg).

- Cała czwórka zmieniła ostatnio kategorie wagowe na wyższe i ciekawy jestem, co zaprezentują - mówi Karol Sala.

Kadeci walczą w Pucharze Polski, a z kolei zapaśnicy z najstarszej grupy prowadzonej przez Henryka Grabowieckiego szykują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, które już za dwa tygodnie w Piotrkowie.

Piotrkowianie po wrześniowych mistrzostwach Polski seniorów, gdzie zdobyli pięć medali, wysoko zawiesili sobie poprzeczkę. Teraz należy sukces powtórzyć przed własną publicznością. Największe szanse na to mają złoci medaliści Radosław Grzybicki (kat. 96 kg), Dawid Szkodziński (kat. 55 kg) i Edgar Melkumov (kat. 66). Miłą niespodziankę mogą sprawić Jacek Tomaszewski (kat. 74 kg) czy Dawid Pawlik (84 kg).