Kolejny sukces zawodników AKS Piotrków. Tym razem zdobyli trzy złote medale.

Łukasz Cichuta

Michał Tomaszewski zdobył złoto w kategorii 42 kg

Michał Tomaszewski zdobył złoto w kategorii 42 kg Dariusz Śmigielski
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków zdobyli trzy medale podczas międzynarodowych mistrzostw Polski kadetów, które odbyły się w Kostrzynie.

Największy sukces zanotował Michał Tomaszewski, który w kategorii 42 kg zdobył złoty medal. Piotrkowianin na podium wyprzedził Bartłomieja Klimka ze Ślaska Wrocław oraz Łukasza Choroszeja z Olimpii Kostrzyn.

- Michał kolejny raz udowodnił, że jest najlepszy w Polsce w tej kategorii wagowej wśród kadetów - mówi Karol Sala, trener zapaśników AKS. - Wcześniej triumfował podczas zawodów w Danii oraz Pucharze Polski. Jest murowanym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa Europy.

W kategorii 50 kg srebrny medal wywalczył Patryk Barczewski. Od zawodnika z Piotrkowa lepszy okazał się jedynie Sebastian Nowaczyk z Sobieskiego Poznań. Na pochwałę zasłużył także Patryk Sałata, który w kategorii 54 kg zajął stanął na najniższym stopniu podium.

- Obaj sprawili bardzo miłą niespodziankę - mówi Sala. - Zawiódł mnie z kolei Adam Wodo, który w kategorii 76 kg zajął dopiero czternaste miejsce, a przymierzany był do walki o medale.

Z pozostałych zawodników warto jeszcze odnotować siódme miejsce Sebastiana Słodkowicza w kat. 54 kg oraz ósmą lokatę Rafała Nowaka w kat. 46 kg.

Po świętach zapaśników AKS czeka pracowity okres. W dniach 20-22 kwietnia w piotrkowskiej hali Relax będą gospodarzami mistrzostw Polski LZS (zawody odbędą się w kat. kadetów, juniorów i młodzieżowców). Z kolei tydzień później juniorzy w Warszawie wezmą udział w MMP.