Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy odcinek ścieżki rowerowej nad Bugajem gotowy. Tak się prezentuje! ZDJĘCIA, VIDEO

Dagmara Kubczak
Wideo
od 16 lat
Zakończyła się długo wyczekiwana przez miłośników dwóch kółek budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej nad Bugajem w Piotrkowie. Powstał 600-metrowy odcinek od ul. Roślinnej do ul. Rusałki, zarówno dla jednośladów i dla pieszych, a także miejsca wypoczynku.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej nad Bugajem oficjalnie otwarty

Przypomnijmy, że kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego miał być gotowy już w 2020 roku, ale dopiero przed wakacjami tego roku udało się wyłonić wykonawcę. Inwestycji nie sprzyjały m.in. problemy proceduralne z dokumentacją i kłopoty z wyłonieniem wykonawcy, a do tego trudna sytuacja na rynku budowlanym.

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja właśnie dobiegła końca i nowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej podczas poniedziałkowego briefingu (24 października) otworzył prezydent Krzysztof Chojniak wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie. Nowa ścieżka dla rowerzystów od ul. Roślinnej do ul. Rusałki mierzy w sumie 600 metrów i jest przedłużeniem odcinka, który powstał w ramach pierwszego etapu budowy ścieżki wokół zbiornika. Wybudowano ją w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Chcę zwrócić uwagę na kwoty - o ile za 800 metrów ścieżki wykonanej podczas pierwszego etapu zapłaciliśmy milion złotych, to teraz za zaledwie 600 metrów ścieżki od ul. Roślinnej do ul. Rusałki kwota wynosiła ok. 1,35 mln złotych - tak bardzo wzrosły ceny - wyliczał podczas briefingu prezydent Krzysztof Chojniak. - Cieszymy się, że teraz mamy około 1,5 km ścieżki rowerowej. Myślę, że estetycznej i bezpiecznej. Zachęcam mieszkańców, by chętnie spędzali tutaj rekreacyjnie czas. Z myślą o tym, by się zatrzymać i odpocząć powstała mała architektura - dodał.

Drugi etap budowy ścieżki rozszerzono o instalację oświetlenia, którego nie ma na początkowym odcinku. Dodatkowo, w śladzie ulicy Świeżej z myślą o wędkarzach wykonano również przejazd dla samochodów.

A na budowę czeka kolejny odcinek ścieżki, który powstanie w trzecim etapie inwestycji nad Bugajem. Prezydent poinformował, że gotowa jest już dokumentacja techniczna. Miasto składało także do Polskiego Ładu wniosek o dofinansowanie na budowę tego odcinka, ale bezskutecznie - dofinansowanie uzyskały za to droższe inwestycje - budowa basenów i modernizacja hali sportowej.

Urzędnicy chcą skorzystać z innych źródeł dofinansowania i w przyszłym roku, oprócz budowy kolejnego odcinka ścieżki do ul. Koralowej, planuje również przebudować ul. Żeglarską.

- Przy planowaniu kolejnych etapów budowy ścieżki rowerowej będziemy też myśleć o tym, żeby ten pierwszy etap jakoś doświetlić. Zauważamy, że jest to potrzebne, szczególnie w sezonie letnim, by mieszkańcy mogli bezpiecznie spacerować i jeździć rowerami po zmroku przy oświetleniu - dodaje Katarzyna Szokalska, dyrektorka Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji w Piotrkowie.

Prezydent podarował uczniom kamizelki i opaski odblaskowe, a policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówili o podstawowym wyposażeniu rowerów, a także przypomnieli podstawowe zasady korzystania z jednośladów, aby każda podróż była bezpieczna.

Zobaczcie zdjęcia, wkrótce video!

Nowy odcinek ścieżki rowerowej nad Bugajem gotowy. Tak się p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto