Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Wojska Polskiego na finiszu. Otwarcie jeszcze w tym roku ZDJĘCIA, VIDEO

dag
Wideo
od 16 lat
Jeszcze w tym roku ma zakończyć się remont ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie - zapowiada piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Po dawnym skrzyżowaniu z ulicą Kostromską nie ma już śladu - zniknęła sygnalizacja świetlna i powstało rondo.

Na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie drogowcy szykują się już do położenia kilku warstw asfaltu. Oko cieszą nowe chodniki i ścieżka rowerowa, już chętnie użytkowana przez mieszkańców.

- Cieszę się, że nie jest z kostki, tak jak inne ścieżki w naszym mieście - chwali pani Jadwiga. - Jest wygodna i powinno być takich więcej w naszym mieście - dodaje.

Jednak najbardziej wyczekiwaną przez kierowców inwestycją w tej części miasta było rondo. I tak, po dawnym skrzyżowaniu nie ma już śladu - zniknęła sygnalizacja świetlna, a wkrótce wokół wybudowanego ronda pojawią się pierwsze warstwy asfaltu.

- Przebudowywana jest cała infrastruktura techniczna, która jest pod ulicą Wojska Polskiego na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Będzie nowa ścieżka rowerowa, po obu stronach będzie nowy chodnik, a zamiast sygnalizacji, która sterowała ruchem, będzie rondo - chwali budowę dyrektor ZDiUM, Karol Szokalski. - Prezydent wsłuchał się w prośby mieszkańców i dziś to zadanie się materializuje - dodał.

To obecnie nie jest jedyna inwestycja drogowa w mieście. Właśnie zakończyła się modernizacja Al. Armii Krajowej, gdzie wyremontowano głównie nawierzchnię na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności, ale trwa jeszcze przebudowa kilku innych ulic w mieście.

- To są inwestycje, które są inwestycjami bardzo poważnymi - podkreśla Karol Szokalski. - To ulice Przedborska, Roosevelta, Przelotowa, skończyliśmy tez kilka mniejszych inwestycji - Armii Krajowej, Partyzantów, wcześniej skończyliśmy przebudowę dwunastu ulic w mieście, więc tych inwestycji w tym roku jest naprawdę dużo.

Dyrektor zapowiada też kolejne inwestycje drogowe na przyszły rok, ale te będą zależeć od źródeł finansowania.

- Przystępujemy do realizacji takich zadań, tym bardziej jeśli możliwe jest pozyskanie środków zewnętrznych staramy się być na to przygotowani. Mimo że terminy, kiedy te środki są zwykle dostępne - do tej pory przynajmniej tak było - były dostępne w połowie lub drugiej połowie roku, to staramy się być przygotowani i przystępujemy do realizacji tych zadań - dodaje.

Remont ul. Wojska Polskiego na finiszu. Otwarcie jeszcze w t...

Koszt inwestycji na ul. Wojska Polskiego to 11,7 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niespełna 3,6 mln zł. Wykonawcą modernizacji jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg I Mostów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto