Piotrkowski AKS rozłożył rywali

Łukasz Cichuta
Radosław Grzybicki okazał się najlepszy w kat. 96 kg, to jego pierwszy mistrzowski tytuł w seniorach

Dariusz Śmigielski
Osiem medali przywieźli zapaśnicy AKS Piotrków z Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w zapasach

W Radomiu rozegrane zostały 82. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach stylu klasycznego. Wspaniały występ zanotowali zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Henryka Grabowieckiego wywalczyli łącznie osiem medali.

Piotrkowianie byli najlepszym zespołem turnieju, zdobywając medale we wszystkich siedmiu kategoriach wagowych. Zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji klubowej, wyprzedzając Olimpijczyka Radom oraz Unię Racibórz.

Na najwyższym stopniu podium stanęło trzech zawodników z Piotrkowa. Jako pierwszy z tytułu najlepszego zawodnika w Polsce cieszył się Dawid Szkodziński, dla którego to pierwsze złoto w karierze na zawodach seniorskich. W finale kat. 55 kg okazał się lepszy od Marcina Kunysza z Cement Gryf Chełm. Drugi złoty medal dla Piotrkowa zdobył Edgar Melkumov, pokonując w kat. do 66 kg w decydującej walce Tomasza Świerka ze Śląska Wrocław.

Najciekawsza dla kibiców z Piotrkowa była jednak rywalizacja dwóch zawodników AKS w kat. 96 kg. Tu ostatecznie złoto wywalczył Radosław Grzybicki, pokonując w finale 2-1 Łukasza Konerę. Dla Grzybickiego był to także pierwszy mistrzowski tytuł w seniorach.

Na tym jednak nie koniec dorobku medalowego zawodników z Piotrkowa. Ogromną niespodziankę sprawił Dawid Pawlik, który wywalczył srebrny medal w kat. 84 kg. W finale musiał uznać wyższość Tadeusza Michalika (Sobieski Poznań).

Piotrkowianie stawali także na najniższym stopniu podium. Brązowy medal wywalczył m.in. 18-letni Mateusz Bernatek w kat. do 60 kg. Z kolei w wadze do 74 kg medal tego samego kruszcu wywalczył Michał Król, pokonując w decydującej walce klubowego kolegę, Jacka Tomaszewskiego. Ostatni medal dla AKS zdobył w kategorii do 120 kg Andrzej Deberny.

- Na mistrzostwach Polski seniorów jest to nasz najlepszy start w historii klubu - mówi Piotr Stępień, dyrektor sportowy, trener koordynator AKS Piotrków. - Zdeklasowaliśmy rywali zdecydowanie zwyciężając w klasyfikacji klubowej. Cieszy fakt, że wszyscy zawodnicy, na których liczyliśmy, spełnili nasze oczekiwania.