Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrektora I LO "Chrobrego", 19.01.2022 - ZDJĘCIA

oby
Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrektora I LO "Chrobrego", 19.01.2022
Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrektora I LO "Chrobrego", 19.01.2022 Dariusz Śmigielski
Udostępnij:
Pogrzeb Zenona Bartczaka odbył się w środę 19.01.2022 na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim. Pożegnaliśmy byłego wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, który zmarł 10 stycznia 2022 roku w wieku 92 lat.

Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrektora I LO "Chrobrego", 19.01.2022 - ZDJĘCIA

Zenon Bartczak dyrektorem I LO był w latach 1970 - 1992. W tym czasie, z jego inicjatywy w szkole powstało muzeum historii upamiętniające nauczycieli i wychowanków „Chrobrego”. Działał także w Zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. 28 czerwca 2017 roku Rada Miasta nadała mu tytuł Honorowego Obywatela.

Wcześniej za swoją pracę na rzecz miasta i miejskiej oświaty został odznaczony m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Złotą Wieżą Trybunalską.

Zenon Bartczak jest autorem książki „Wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim” oraz dwóch monografii wydanych w ramach serii wydawniczej „Biblioteka - Piotrków 800”: „Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieje. Wychowankowie. Absolwenci.” oraz „II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Piotrkowie Trybunalskim”.

Zenon Bartczak urodził się 20 maja 1930 r. w Postękalicach k/Bełchatowa. Naukę pobierał na tajnych kompletach. W 1945 r. rodzina Bartczaków po wojennej tułaczce wróciła do Bełchatowa. W 1945 r. ukończył szkołę powszechną i wstąpił do Gimnazjum Miejskiego w Bełchatowie. W 1947 r. przeniósł się do Gimnazjum i Liceum im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.

Po zakończeniu służby wojskowej podjął pracę w Szkole Powszechnej w Gorzędowie, w której w 1956 r. został kierownikiem. Po ukończeniu studiów wyższych w 1963 r., tworzył nowe liceum ogólnokształcące w Kamieńsku, którego został pierwszym dyrektorem. Tam też tworzył infrastrukturę oświatową oraz mieszkaniową dla Kamieńska i okolic. W 1970 r. Zenon Bartczak został przeniesiony do Piotrkowa, gdzie został dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Funkcję tę pełnił do roku 1992. Ze względu na stan zdrowia przeszedł na emeryturę.

Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrektora I LO "Chrobrego", 19.01.2022

Pogrzeb Zenona Bartczaka w Piotrkowie, wieloletniego dyrekto...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie