MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych. Kto został tegorocznym laureatem, kto zdobył tytuł finalisty? ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych
Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych Dariusz Śmigielski
Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych. Podczas briefingu prasowego podsumowano sukcesy uczniów na olimpiadzie matematycznej, historycznej i chemicznej. Sprawdź listę tegorocznych laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. ZDJĘCIA

Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych

W I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie uroczyście podsumowano osiągnięcia uczniów na olimpiadach przedmiotowych. Wydarzenie zorganizowano w szkolnej auli. W spotkaniu wziął udział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, który wręczył najlepszym uczniom dyplomy i albumy o Piotrkowie. Specjalne podziękowania otrzymał Paweł Kwiatkowski, nauczyciel matematyki z I LO w Piotrkowie, który od 18 lat prowadzi w szkole kółko matematyczne, na którym wyławia najlepsze talenty matematyczne, także wśród uczniów szkół podstawowych.

-Nie będę ukrywał, że ten rok szkolny jest dla nas wyjątkowy, mówi Henryk Michalski, dyrektor I LO w Piotrkowie. W tym roku szkolnym województwo łódzkie miało siedmiu finalistów na Olimpiadzie Matematycznej, z czego pięciu to nasi uczniowie. U nas jak zwykle dominuje matematyka, ale także na olimpiadzie chemicznej i historycznej nasi uczniowie są wśród najlepszych w Polsce. Recepta na ten sukces, to wytężona praca i talent. Nasz uczeń klasy II Kazik Chomicz na naukę matematyki poświęca 4-5 godzin dziennie. Ale musi być mistrz, który młodzież przyciągnie do nauki. Nasi matematyczni olimpijczycy są wręcz zakochani swoim nauczycielu Pawle Kwiatkowskim, który swoją tytaniczną pracą doprowadza uczniów do takich sukcesów.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie I LO w Piotrkowie najwięcej sukcesów odnieśli na Olimpiadzie Matematycznej, Szymon Tobiasz już po raz drugi został laureatem, tytułem finalisty mogą poszczycić się: Tomasz Banaszczyk, Kazimierz Chomicz, Krystian Szelest i Jan Ulbrych. Laureatem Olimpiady Historycznej został Seweryn Zielonka zaś tytuł laureata Olimpiady Chemicznej już po raz trzeci zdobył Bartłomiej Szymczyk.

-Receptą na sukces podczas olimpiady jest ciężka praca, nie tylko w szkole, ale również samodzielna z materiałami, które można znaleźć w internecie, mówi Szymon Tobiasz, dwukrotny laureat Olimpiady Matematycznej. Wiele nauczyłem się od swoich kolegów, którzy uczestniczyli w tych zawodach. Korzystałem też z tutoringów, w tym roku pracowałem ze studentami ze Stanów Zjednoczonych. Najwięcej w nauce matematyki zawdzięczam nauczycielowi Pawłowi Kwiatkowskiemu, chodzę na jego kółko przygotowujące do olimpiady już od podstawówki.

Uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie zajęli pierwsze trzy miejsca podczas XVIII edycji jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego:

  1. Szymon Tobiasz - stypendium jednorazowe 5 tys. złotych
  2. Maciej Pietrzyk - stypendium jednorazowe 5 tys. złotych
  3. Kazimierz Jakub Chomicz - stypendium jednorazowe 5 tys. złotych
Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowych

Uczniowie I LO w Piotrkowie laureatami olimpiad przedmiotowy...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto