Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samodzielny Szpital Wojewódzki zakończył termomodernizację. Tak wygląda po remoncie ZDJĘCIA

dag
W czwartek (21 marca) przed głównym budynkiem Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano milionową i największą od lat inwestycję w tym miejscu - termomodernizację czterech szpitalnych budynków.

Koniec termomodernizacji szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie

Zakończyła się termomodernizacja szpitala wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Na dobre już zniknęły rusztowania, które przez ostatni rok zdobiły mury szpitala i budynku przychodni specjalistycznych. Pacjenci korzystają z cieplejszych pomieszczeń, a nowe, estetyczne kolory cieszą oko. Była to największa od ponad 20 lat inwestycja przeprowadzona na terenie szpitala. Podczas czwartkowej konferencji podsumowano projekt renowacji.

- Zakres prac jaki wykonano w niespełna dwanaście miesięcy nie miał dotychczas miejsca w historii tej lecznicy - mówiła podczas konferencji Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektorka Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. - Udało się zrealizować podstawowe zadania termomodernizacji - ocieplenie, izolację fundamentów we wszystkich czterech budynkach szpitala. Inwestycja objęła także wymianę pokryć dachów, stolarki okiennej, instalację pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych, modernizację centralnego ogrzewania w postaci instalacji zaworów termostatycznych, wymianę oświetlenia na LEDowe. To szpital w nowej odsłonie, ale przede wszystkim poprawiło się bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy pracowników - dodała.

Prace remontowe prowadzone były jednocześnie przy czterech budynkach - głównym budynku szpitala, gdzie znajduje się większość oddziałów oraz budynku poradni specjalistycznych przy ul. Wolborskiej. Ostatnią, tak dużą inwestycję przeprowadzono tutaj około 20 lat temu i wówczas dotyczyła ona wymiany stolarki okiennej. Teraz kompleksowej izolacji, ocieplenia fundamentów, to również modernizacja stropów i kominów. To także modernizacja stolarki okiennej we wszystkich modernizowanych budynkach - a mowa tutaj o ponad tysiącu okien.

- Te 12 miesięcy to realny czas na wykonanie takiej inwestycji, biorąc pod uwagę, że jest to obiekt żyjący - inaczej byłoby, gdyby był pusty, tutaj musieliśmy wykonać prace etapami. Najtrudniejsza była wymiana stolarki, szczególnie tam, gdzie przebywali chorzy. Zmieniał się więc harmonogram prac i planowanie było ciężkie - mówił Łukasz Bajorski przedstawiciel firmy Defero, kierownik budowy. Dodał, że docieplenie ścian na pewno spowoduje duże oszczędności, a różnica była już odczuwalna podczas mrozów pod koniec roku.

Udział w konferencji wzięli także radna Sejmiku Województwa Łódzkiego - Beata Dróżdż oraz wicemarszałek województwa - Zbigniew Ziemba, Sławomir Górecki z Rady Społecznej oraz pracownicy szpitala.

Koszt termomodernizacji czterech budynków szpitala to ponad 20 mln złotych. Na kwotę złożyła się dotacja samorządu województwa łódzkiego, ale też fundusze własne szpitala i pożyczka oraz dotacja z WFOŚiGW. Szpital planuje kolejne inwestycje. Podpisano właśnie umowy z Urzędem Marszałkowskim na blisko 5 mln zł dotacji - 1.900.000,00 zł na zakup aparatu cyfrowego RTG wraz z adaptacją pomieszczeń oraz 3.000.000,00 zł na projekt pn. „Modernizacja instalacji CO, instalacji CWU, instalacji sprężonego powietrza w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie.

Zobaczcie zdjęcia szpitala w nowej odsłonie:

Samodzielny Szpital Wojewódzki zakończył termomodernizację. ...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto