Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Termomodernizacja szpitala w Piotrkowie na finiszu. Zakończyły się prace przy budynku poradni ZDJĘCIA, VIDEO

Dagmara Kubczak
Wideo
od 16 lat
Pacjenci, ale i pracownicy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie mogą odetchnąć z ulgą - zakończyła się bowiem termomodernizacja jednego z czterech szpitalnych budynków, w którym znajdują się poradnie specjalistyczne. Prace modernizacyjne podsumowano w poniedziałek, 30 października, podczas konferencji prasowej.

Termomodernizacja budynków szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie na finiszu

Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace remontowe na terenie szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie, czyli największa od lat termomodernizacja szpitalnych budynków. Efekty modernizacji mogą już podziwiać pacjenci korzystający z pomocy poradni specjalistycznych w budynku szpitala przy ul. Wolborskiej. Budynek nie tylko wypiękniał - elewacja przybrała biało-niebieskie barwy, ale przede wszystkim został docieplony.

- Liczymy na to, że korzyści tego zadania inwestycyjnego docenią przede wszystkim nasi pacjenci - mówiła podczas konferencji Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektorka Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. - Będą mogli przebywać w budynku, który został gruntownie zmodernizowany, jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług na pewno ulegnie poprawie. W związku z tym, że zakres wszystkich działań wpisuje się w zakres działań proekologicznych, zwiększy to również oszczędności szpitala - dodała.

Koszt modernizacji budynku, gdzie znajdują się przychodnie specjalistyczne, wyniósł około 4,5 mln złotych. Wykonano tu ocieplenie oraz izolację fundamentów, dachu i ścian budynków, wymieniono stolarkę okienną i drzwi, prace objęły także modernizację instalacji centralnego ogrzewania (zawory termostatyczne) i modernizację oświetlenia (podstawowe, awaryjne i ewakuacyjne). Koszt termomodernizacji czterech budynków szpitala to ponad 20 mln złotych. Na kwotę złożyła się przede wszystkim dotacja samorządu województwa łódzkiego, ale też fundusze własne szpitala i pożyczka z WFOŚiGW.

- To inwestycja, która przekłada się nie tylko na poprawę estetyki, ale także na jakość świadczonych usług - podkreślał wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba. - W lepszych warunkach będzie pracował personel, mniejsze będą koszty funkcjonowania oddziałów szpitalnych. Z pewnością też nie są to ostatnie działania, które planujemy. Mogę już teraz zapowiedzieć inwestycje związane z nowym sprzętem.

Nie tylko inwestycja w termomodernizację

Koniec prac termomodernizacyjnych w jednym z budynków, to również mniej utrudnień dla pacjentów, także korzystających z przyszpitalnych parkingów. Prace termomodernizacyjne trwają jeszcze na pozostałych trzech budynkach szpitala. Najwięcej prac zostało do wykonania na głównym budynku szpitala, gdzie znajduje się większość oddziałów. Trwają także prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła.

- Szpital nie mógł być zamknięty na czas remontu, wszystkie oddziały musiały pracować. Dlatego wielki szacunek dla firmy wykonawczej, ponieważ musiała wykonywać remont w trakcie pełnej pracy szpitala. Żaden oddział nie stracił na swojej funkcjonalności, przyjęcia pacjentów cały czas trwały. Z małymi utrudnieniami, ale na szczęście do końca tego roku kończymy termomodernizację - podkreśla Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie. - Nadchodzącej zimy odczujemy, że komfort korzystania z ocieplonych budynków będzie większy - będzie cieplej, a w porze letniej chłodniej - dodaje.

Jednocześnie przy głównym budynku szpitala trwa budowa windy zewnętrznej dla pacjentów. Dotację w wysokości prawie 900 tys. zł przekazał także Urząd Marszałkowski.

- Mamy obecnie windę wewnętrzną, która cały czas jest eksploatowana, jeździ między kondygnacjami od parteru do czwartego piętra i wozi pacjentów. Często jest blokowana, często użytkowana i trzeba na nią długo czekać, a w związku z tym, że często użytkowana, to zdarzają się tez awarie tej windy - mówi Bartłomiej Kaźmierczak. - Druga winda na pewno usprawni przemieszczanie się pacjentów, przede wszystkim leżących, ponieważ będzie to duża, szeroka winda. Bez problemu zmieszczą się do niej również duże łóżka ortopedyczne.

Zobaczcie zdjęcia, a wkrótce także materiał video!

Termomodernizacja szpitala w Piotrkowie na finiszu. Zakończy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto