Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital wojewódzki podsumował rok działalności w placówce przy ul. Roosevelta ZDJĘCIA

dag
Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie
Minął rok prowadzenia świadczeń medycznych przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w budynku przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim. Z tej okazji przed siedzibą szpitala odbyła się konferencja prasowa.

Mija dokładnie rok od czasu, gdy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych w szpitalu przy ul. Roosevelta. Z tej okazji w czwartek, 1 lutego, przed siedzibą szpitala odbyła się konferencja prasowa podsumowująca miniony rok działalności pod szyldem szpitala wojewódzkiego.

Przypomnijmy, że rok temu szpital wojewódzki przejął realizację świadczeń medycznych na oddziałach położniczo-ginekologicznym, neonatologicznym i dziecięcym. Udało się to zrobić bez przerwy w funkcjonowaniu tych oddziałów. Z kolei w kwietniu szpital rozszerzył realizację świadczeń medycznych o poradnię położniczo-ginekologiczną (tzw. poradnia „K”) oraz poradnię neonatologiczną.

- Samodzielny Szpital Wojewódzki uruchomił także w budynku przy ul. Roosevelta Pracownię Badań Laboratoryjnych oraz Pracownię RTG i USG. Doposażyliśmy też oddziały w sprzęt, m.in. zakupiliśmy nowy aparat laparoskopowy wraz z histeroskopem oraz profesjonalny aparat USG ginekologiczny - wyliczała podczas spotkania Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.

W tym czasie na oddziale położniczym urodziło się 605 dzieci. Udało się także utrzymać ponad 140 miejsc pracy, a w czasie minionego roku utworzyć kolejnych 12 etatów.

Udział w konferencji wziął także Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Beata Dróżdż.

- Sytuacja była wówczas trudna, dlatego jako samorząd podjęliśmy działania, które doprowadziły do tego, że procedury zostały przejęte przez samorząd województwa łódzkiego i zrobiliśmy to za pomocą naszej jednostki - podkreślał wicemarszałek Zbigniew Ziemba. - Na uwagę zasługuje fakt, że w czasie procedury nie było nawet jednej chwili, by brakło zabezpieczenia dla kobiet w ciąży i kobiet potrzebujących pomocy ginekologicznej oraz noworodków. Z satysfakcją możemy powiedzieć, że te działania przyniosły zamierzony efekt. Było to związane z wysiłkiem finansowym - te działania przełożyły się na koszty, które wziął na siebie szpital, ale ważny był interes społeczny - dodał.

Szpital wojewódzki podsumował rok działalności w placówce pr...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto