Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pijana lekarka w Piotrkowie. Przyjmowała pacjentów na nocnym dyżurze na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego. ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie
Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Dariusz Śmigielski
Pijana lekarka przyjmowała pacjentów podczas dyżuru w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej działającej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Sprawą zajmuje się prokuratura i Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi. ZDJĘCIA

Pijana lekarka w Piotrkowie

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów w Piotrkowie. Do skandalicznej sytuacji doszło 10.02.2024 na terenie Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej przy ul. Wolborskiej działającej w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Policję wezwał do szpitala rodzic, który z chorym dzieckiem przyjechał, żeby uzyskać pomoc.

-Potwierdzam, że otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości przez jednego z pracowników służby zdrowia w poradni przy ul. Wolborskiej w Piotrkowie, informuje asp. sztabowy Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie. Policjanci wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności. Całość materiałów została przekazana do piotrkowskiej prokuratury.

Dyrekcja SSW w Piotrkowie podjęła decyzje w bulwersującej sprawie i wydała komunikat:

Szpital informuje, że w dniu 10 lutego 2024 roku miała miejsce interwencja policji w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej (NPL) działającej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W wyniku czynności służbowych funkcjonariuszy policji, stwierdzono, iż lekarka pracująca na dyżurze znajdowała się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym lekarz ten w trybie natychmiastowym został odsunięty od pełnienia dyżuru, a czynności służbowe przejął inny lekarz. Z lekarzem została rozwiązana umowa bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz Szpital powiadomił o zdarzeniu Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi. Dotychczasowa współpraca z lekarzem trwała od września 2023 r. w formie umowy kontraktowej. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wypełnił wszystkie procedury związane z tym zdarzeniem. Dyrekcja szpitala podkreśla jednocześnie, że zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca, a zachowanie lekarza uznaje jako naganne.

Pijana lekarka w Piotrkowie, co jej grozi?

Prokuratura rejonowa w Piotrkowie wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo przez lekarkę, która w stanie nietrzeźwości wykonywała czynności służbowe w Poradni Zdrowia Publicznego przy ul. Wolborskiej 76 w Piotrkowie, tj. o czyn z art. 160 par. 2 KK. Lekarce grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O sprawie pierwszy napisał portal Piotrkowski24.

Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie

Pijana lekarka w Piotrkowie. Przyjmowała pacjentów na nocnym...

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto