Sukcesy karateków piotrkowskiego Klubu Oyama Karate

Łukasz Cichuta
Zawodnicy piotrkowskiego klubu mieli powody do radości

Archiwum prywatne
Sukcesy karateków piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi na prestiżowych zawodach w Radomiu.

Zawodnicy Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi mają za sobą bardzo dobry start w najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce, organizowanych przez Polską Federację Karate Pucharze Polski Oyama Top. Zawody odbyły się w Radomiu.

Piotrkowianie z zawodów przywieźli aż osiem pucharów. W konkurencji knockdown seniorów (walka bez ochraniaczy) w kategorii lekkiej mężczyzn trzecie miejsce wywalczył Jakub Kowalik. Z kolei w kategorii średniej mężczyzn na najniższym stopniu podium znalazł się trener piotrkowskiego klubu Miron Kowalski.

Zawodnicy walczyli także w konkurencji semi-knockdown, gdzie walka odbywa się z ograniczonym kontaktem poprzez zastosowanie ochraniaczy. Tu w kategorii open senior starszy mężczyzn pierwsze miejsce zajął Piotr Grochulski.

Swoją obecność na zawodach mocnym akcentem zaznaczyły także piotrkowianki. W kategorii kobiet powyżej 60 kg najlepsza okazała się Angelika Olczyk, z kolei w kat. poniżej 60 kg drugie miejsce wywalczyła Monika Pęczkowska.

W Radomiu odbył się także Puchar Polski Juniorów w Oyama Karate. Zawodnicy walczyli w konkurencji semi-knockdown.

Najlepiej wypadła Agnieszka Kulbat, wygrywając w kategorii juniorek powyżej 60 kg. Ponadto została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w nagrodę odbierając okazały puchar z rąk Hanshi Jana Dyducha (8 dan), jednego z prekursorów karate w Polsce, prezesa Polskiej Federacji Karate.

Na duże słowa uznania zasłużył także Kacper Kitowski, który zajął drugie miejsce w kategorii juniorów starszych poniżej 70 kg. W kategorii juniorek starszych na najniższym stopniu podium stanęła Karina Wojciechowska (poniżej 60 kg).

- W zawodach udział wzięło ponad 350 zawodników z 35 klubów z całej Polski - mówi Miron Kowalski, trener zawodników Oyama Karate Washi z Piotrkowa. - Osiem miejsc na podium to na pewno dla nas ogromny sukces. Nasz klub cały czas się rozwija, trenuje coraz więcej zawodników i myślę, że wkrótce będziemy jeszcze silniejsi - dodaje Kowalski.

Kolejne zawody piotrkowscy karatecy zaplanowane mają dopiero w przyszłym roku, kiedy to będzie można zobaczyć ich walki także w Piotrkowie. W połowie kwietnia piotrkowski klub będzie organizatorem XVIII Mistrzostw Polski Seniorów Oyama w Knockdown oraz juniorów w semi-knockdown.

W tym samym terminie odbędą się także Mistrzostwa Polski Oyama Karate w lekkim kontakcie (10-14 lat).