W przedostatniej kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Piotrkowianin stracił pozycję lidera

Bogusław Kukuć
Wojciech Trojanowski zdobył w Radomiu 11 bramek dla gości

Dariusz Śmigielski
Piotrkowianie doznali pierwszej w tym roku porażki, ulegając w Radomiu tamtejszemu zespołowi AZS Politechnika 35:37 (18:22).

Wydawało się, że drużyna trenera Krzysztofa Przybylskiego zakończy tę rundę niepokonana, bo po przerwie szybko odrobiła czterobramkową stratę z pierwszej połowy i doprowadziła do remisu (23:23). Końcówka należała jednak do gospodarzy. 37 straconych goli wystawia fatalne świadectwo grze w defensywie gości. Piotrkowianie zakończą rundę zasadniczą w sobotę, 14 kwietnia, o godz. 18 mecze w hali Relax z liderem Czuwajem Przemyśl.

Piotrkowianin: Pawlak, Wnuk - Trojanowski 11, Przemysław Matyjasik 6, Pilitowski 5, Mróz 4, Woynowski 3, Iskra i Pakulski po 2, Klimczak Suski po 1. Trener: Krzysztof Przybylski.

Klub z Przemyśla odzyskał pierwsze miejsce w tabeli wygrywając w Piekarach Śląskich z Olimpią 29:25.

Pozostałe wyniki 21. kolejki - Zawadzkie - Świdnica 31:23, Końskie -AZS Biała Podlaska 40:28, Viret Zawiercie - Gwardia Opole 19:38, Ostrovia - MTS Chrzanów 37:30. Tabela grupy B: 1. Czuwaj - 35, 2 Piotrkowianin - 34, 3. Gwardia - 33, 4. Końskie - 31, 5. Olimpia - 19, 6. Zawiercie - 18, 7. Ostrovia - 17, Zawadzkie - 17, AZS Radom - 17, 10. Świdnica - 14, 11. AZS Biała Podlaska - 9, 12. Chrzanów - 8 pkt.

Jeśli Piotrkowianin wygra Czuwajem, a Gwardia pokona w Opolu Końskie, to w barażach wystartują Piotrkowianin z pierwszego miejsca i Gwardia z drugiego. Awans do PGNiG Superligi rozstrzygnie się w tym roku w meczach finałowych, w których pierwsza dwójka grupy A (Pogoń i AZS Zepter UW) zagra w pierwszą dwójką grupy B .

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny