Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa zdjęć Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka "Specyficzny obraz kobiecości" w ODA w Piotrkowie

kw, mat. ODA w Piotrkowie
Wystawa zdjęć Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka "Specyficzny obraz kobiecości" w ODA w Piotrkowie
Wystawa zdjęć Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka "Specyficzny obraz kobiecości" w ODA w Piotrkowie Dariusz Śmigielski
W piątek, 5 kwietnia, w ODA w Piotrkowie, odbył się wernisaż wystawy fotografii Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka "Specyficzny obraz kobiecości". Zdjęcia - portrety kobiet można oglądać do 5 maja.

Wystawa zdjęć Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka "Specyficzny obraz kobiecości" w ODA w Piotrkowie

Głównym motywem zdjęć prezentowanych w ODA od piątku, 5 kwietnia, jest kobieta. A ponieważ kobieta ma wiele twarzy, autorzy fotografii, Anna Krasoń-Skibicka i Michał Pęczak starają się pokazać ich jak najwięcej - używając do tego mitologii słowiańskiej, jak i gry światła oraz cienia inspirowanych malarstwem Rembrandta.

Autorzy wystawy:

Anna Krasoń-Skibicka urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie ukończyła szkołę podstawową, średnią i zdała maturę. Następnie studiowała fizykę komputerową na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2009 roku ukończyła policealną szkołę zawodową w kierunku fototechnik. Edukację na poziomie wyższym zakończyła w WSSiP w Łodzi dyplomem licencjackim z fotografii.

Jej zainteresowanie fotografią wynikło z zainteresowań muzycznych. Jako miłośniczka muzyki rockowej, bardzo często jeździła na koncerty ulubionych grup i fotografia koncertowa stała się jej pierwszym krokiem w stronę sztuk wizualnych. Już jako profesjonalistka zajmowała się fotografią produktową i reportażem. Była uczestniczką finałowej wystawy III Piotrkowskiego Biennale Sztuki.

Obecnie poświęca się pracy jako nauczyciel, kształtując nowe pokolenie fotografów. Ostatnie jej dokonania – cykl prac o tematyce związanej z mitologią słowiańską – to podróż w stronę kreacji. W cyklu portretów słowiańskich demonów. Artystka demonstruje punkt widzenia kojarzący się z polskim malarstwem symbolicznym; szczególnie z pracami Jacka Malczewskiego. Jednak głównym tematem cyklu jest kobiecość (lub kobieta) a prasłowiańskie wierzenia są u Anny Krasoń-Skibickiej pretekstem.

Michał Pęczak fotografuje od 2013 roku. Mimo tak krótkiej praktyki zdobył już wiele wyróżnień w regionalnych konkursach fotograficznych. Był także uczestnikiem dużej liczby warsztatów i plenerów fotograficznych. Ukończył kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdał Egzamin Państwowy zyskując dyplom kwalifikacji fotograf, po czym zajął się fotografią okolicznościową na gruncie profesjonalnym. Jest członkiem piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”. Jego twórczość to przede wszystkim portrety ale też krajobraz i architektura. W prezentowanych pracach Artysta położył nacisk na miękkie przejścia między światłem a mrokiem. Łatwo się domyślić, że inspirował się światłocieniem z obrazów Rembrandta. Głównym tematem jest kobieta.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto