MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czy doszło do złamania ciszy wyborczej w Piotrkowie? Sprawę wyjaśni prokuratura ZDJĘCIA

dag
Czy doszło do złamania ciszy wyborczej podczas pokazu multimedialnego w Rynku Trybunalskim? Dwa komitety wyborcze złożyły w tej sprawie doniesienie na policję. Sprawa trafiła do prokuratury oraz komisarza wyborczego.

Czy doszło do złamania ciszy wyborczej podczas pokazu multimedialnego w Rynku Trybunalskim?

O wydarzeniu w Rynku Trybunalskim pisaliśmy w niedzielę, 7 kwietnia. Jednak ze względu na trwającą wówczas ciszę wyborczą nie mogliśmy podać wszystkich szczegółów dotyczących incydentu, do którego miało dojść podczas prezentacji multimedialnej. Na elewacji jednej z kamienic zaprezentowano pokaz "800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”, wystąpiła też formacja artystyczna Wataha Drums, która do Piotrkowa przyjechała na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

KWW Łukasza Janika i KWW Agnieszki Chojnackiej złożyli zawiadomienia o możliwości naruszenia ciszy wyborczej podczas wydarzenia "Wiosna Traktu Wielu Kultur". Według osób, które uczestniczyły w wydarzeniu, podkład słowny do prezentacji multimedialnych przedstawiał treści wyborcze jednego z kandydatów. Lektorka mówiła m.in. "inwestujemy w zielony Piotrków", "tworzymy nowe skwery", "podjęliśmy działania w trosce o jakość powietrza", a także o ekologicznych autobusach, w które zainwestowało miasto, rewitalizacji parku Belzackiego czy kąpielisku Słoneczko. Zdaniem zgłaszających były to treści z programu wyborczego.

- Uważamy, że doszło do złamania ciszy wyborczej. Pan prezydent podczas prezentacji w Rynku przedstawił swój program wyborczy - podkreślał w rozmowie z nami Łukasz Janik z KWW Łukasza Janika "Bo liczy się człowiek".

- Złożyliśmy zawiadomienie, ponieważ jest to ewidentne naruszenie ciszy wyborczej. Jest to zgromadzenie, które nie powinno mieć miejsca podczas ciszy wyborczej, a w tle jest agitacja na rzecz aktualnego prezydenta - komentowała z kolei Agnieszka Chojnacka z KWW Łączy nas Piotrków. - W tle baner pana prezydenta i treści, które zostały przekazane w gazetce wyborczej pana prezydenta. W sytuacji, gdy inne komitety szanują ciszę wyborczą, takie zachowanie ze strony władz miasta zwyczajnie jest nie na miejscu - dodał.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia złożyło w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie KWW Łukasza Janika. Sprawę skierowano także na policję. Poprosiliśmy KMP o informację, czy w czasie weekendu doszło do podobnych incydentów, związanych z łamaniem ciszy wyborczej, np. agitacją. Czekamy na odpowiedź.

Sobotnia impreza w Rynku zgromadziła tłumy widzów, w tym m.in. wiele osób startujących w wyborach, które odbyły się 7 kwietnia. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia:

Czy doszło do złamania ciszy wyborczej w Piotrkowie? Sprawę ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto