"Reorganizacja systemu pieczy zastępczej w Piotrkowie Trybunalskim" to nazwa projektu, który zrealizował piotrkowski magistrat. Projekt objął kompleksową przebudowę Domu Dziecka wraz z jego podzieleniem i wyodrębnieniem dwóch placówek. W poniedziałek, 12 czerwca, przy okazji organizacji Dnia Dziecka dla podopiecznych placówki, oficjalnie otwarto drugą siedzibę Domu Dziecka.
- Cieszę się, że projekt został tak sprawnie zrealizowany. Dzisiaj możemy podziwiać odnowioną placówkę, która - z jednej strony - podnosi standard opieki nad dziećmi, a z drugiej dostosowujemy się do aktualnie obowiązujących przepisów prawa - mówił podczas uroczystości otwarcia prezydent Krzysztof Chojniak i zaznaczył, że jest to obiekt nowoczesny i tak zaprojektowany, aby sprostał oczekiwaniom wychowawców, ale również dzieci.
- Dzięki realizacji projektu zapewnimy dzieciom bardzo dobre warunki mieszkalne, ale również dodatkowe wsparcie specjalistów, szereg wyjazdów mających na celu integrację oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu – dodał prezydent i złożył podziękowania dla księży Tomasza Bartczaka oraz Piotra Urbaniaka za przyjęcie dzieci na czas remontu Domu Dziecka do hostelu przy klasztorze Panien Dominikanek. - Dziękuję również firmie Global Budownictwo, która z pełnym profesjonalizmem podeszła do modernizacji placówki i wykonała inwestycję w terminie.
Tego dnia na placu zabaw, który znajduje się przy obu placówkach zorganizowano piknik z okazji Dnia Dziecka. Na podopiecznych czekało mnóstwo atrakcji: dmuchaniec, malowanie buziek i tatuaży oraz masa prezentów. Podopieczni odwdzięczyli się pięknym uśmiechem oraz recytacją wierszyka ułożonego specjalnie na tę okazję.
Co zmieniło się w Domu Dziecka?
Dawny obiekt został podzielony na dwie niezależne, funkcjonalne placówki. Podział nastąpił poprzez wykonanie niezbędnych zamurowań i wykonaniu ściany oddzielenia pożarowego. W budynku „B” wydzielona została nowa przestrzeń klatki schodowej. W obrębie obu klatek schodowych (budynek „A” i budynek „B”) zamontowane zostały platformy schodowe krzywoliniowe, przystosowane dla obsługi komunikacyjnej osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wymienione zostały piony i poziomy, biały montaż. Ponadto, w ramach inwestycji wykonano generalne remonty pomieszczeń, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową, instalację wodno-kanalizacyjną. Do placówki dostarczono oraz zamontowano urządzenia sanitarne, w tym dla osób niepełnosprawnych, a także zainstalowano system wezwania pomocy.
Wartość całego projektu opiewała na ponad 5,2 mln zł, z czego połowa pochodziła z dofinansowania pozyskanego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?