Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 30:29

Bogusław Kukuć
Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze ręczni Piotrkowianina. W piętnastej kolejce PGNiG Superligi ostatniej w tym roku pokonali w hali Relax Zagłębie Lubin 30:29 (14:11).

Dodatni bilans bezpośrednich spotkań z Chrobrym i teraz z Zagłębiem to wspaniały świąteczno-noworoczny prezent zawodników dla piotrkowskich kibiców i prezesa Tomasza Zwierzchowskiego. Do ósmej lokaty, zapewniającej awans do play off i utrzymanie, coraz bliżej.

Jak było do przewidzenia mecz był zacięty, ale grający trener Tomasz Matulski i pozostali gospodarze byli zdeterminowani. W 9 min. przegrywali 4:5, lecz w 6 minut później prowadzili już 9:5. Po kwadransie drugiej połowy goście odrobili straty 20:20, a nawet w 48 min. znów objęli prowadzenie (21:22). Na pięć minut przed końcem piotrkowianie zdobyli dwubramkową przewagę (28:26). Trzydziesty gol Bartosza Wusz-tera zapewnił bezcenną wygraną. Piotrkowianie wyprzedzili o punkt zespół z Lubina, ale pamiętać trzeba, że Zagłębie ma zaległy mecz z Chrobrym.

Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 30:29 (14:11)
Piotrkowianin: Matulski, Ner - Pilitowski 5, Mróz 1, Płócienniczak 2, Trojanowski 0, Wolski 2, Przemysław Matyjasik 3, Wuszter 2, Masłowski 3, Achruk 4, Laskowski 1, Michał Matyjasik 7.
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski 1, Stankiewicz 2, Tomczak 5, Paweł Adamczak 0, Fabiszewski 2, Kozłowski 0, Szymyślik 4, Piotr Adamczak 5, Obrusiewicz 5, Migała 1, Posiek 4.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny