Piotrkowscy zapaśnicy AKS wywalczyli siedem medali

Łukasz Cichuta
Medaliści Mateusz Szewczuk i Maciek Kleszczewski z trenerem Karolem Salą

Dariusz Śmigielski
Mateusz Szewczuk i Maciej Kleczewski z AKS zdobyli złote medale podczas ogólnopolskich zawodów w Radomiu
.

Siedem medali wywalczyli zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków podczas ogólnopolskiego turnieju młodziczek i młodzików w zapasach, który odbył się w Radomiu. Sukcesy odnosili także zawodnicy Athletica Wola Krzysztoporska.

Z młodzików najlepiej zaprezentowali się Mateusz Szewczuk i Maciej Kleczewski. Ten pierwszy zwyciężył w kategorii 47 kg, pokonując w finale Jakuba Ściegińskiego z Olimpijczyka Radom, drużyny gospodarzy.

Z kolei Kleczewski w kat. 100 kg w walce finałowej okazał się lepszy od Kacpra Trocia, reprezentanta Cement-Gryf Chełm.

To niejedyne sukcesy piotrkowian w tych zawodach. Trzech zapaśników AKS stanęło na najniższym stopniu podium. Byli to: Bartosz Skóra, Kacper Gajda w kat. 38 kg, Adrian Jamorski w kat. 85 kg oraz Igor Foryś (kat. 100 kg).

Na uwagę zasłużyli także Kamil Jarocki (w kat. 66) - piąta lokata. Natomiast Artur Chojnacki zajął siódmą lokatę w kat. 42 kg.

W Radomiu z dobrej strony zaprezentowały się także młodziczki AKS. Najlepiej wypadła Paulina Czechorowska, która zdobyła srebrny medal w kat. 48 kg. W finale musiała uznać wyższość Weroniki Szewczyk z Zagłębia Wałbrzych.

Drugą zawodniczką, która przywiozła medal z zawodów była Marlena Krawczyk, zajmując trzecią lokatę w kat. 34 kg. Z kolei piąta w ogólnej klasyfikacji w kat. 52 kg była Izabela Sekuła.

W ogólnej klasyfikacji zawodów młodzicy AKS Piotrków zajęli trzecie miejsce, ustępując Olimpijczykowi Radom i PTC Pabianice. Z kolei dziewczęta zajęły siódmą lokatę.

- Na szczególne słowa uznania zasłużył Mateusz Szewczuk, który w zawodach brał udział z kontuzją ręki. Mimo to zdołał zwyciężyć - mówi Karol Sala, trener zapaśników AKS Piotrków. - Cieszą także medale dziewczyn, które z zawodów na zawody prezentują coraz wyższe umiejętności.

W zawodach startowali także zapaśnicy Athletica Wola Krzysztoporska. Najlepiej wypadł Michał Jarek, który w kat. 53 kg wywalczył brązowy medal. Wyróżnić należy Mariusza Ciesielskiego, który był piąty w kat. 35 kg.

Najbliższy start, jaki zaplanowany mają zawodnicy piotrkowskiego AKS, to puchar województwa łódzkiego kadetów i młodzików. Zawody odbędą się 16 czerwca (sobota) w hali Relax. Początek zawodów od godz. 11.