Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ul. Roosevelta w Piotrkowie. Prace na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta zakończą się najpóżniej w maju. ZDJĘCIA, VIDEO

ds
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Remont ul. Roosevelta w Piotrkowie. Pierwszy etap modernizacji od granic miasta do ul. Wroniej zakończy się najpóźniej w maju. Kiedy zostanie wyremontowana pozostała część ulicy? ZDJĘCIA, VIDEO

Remont ul. Roosevelta w Piotrkowie

Modernizacja ul. Roosevelta w Piotrkowie jest jedną z największych drogowych inwestycji rozpoczętych w 2023 roku. Przedsięwzięcie podzielone jest na dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od ul. Wroniej do granic miasta, drugi od ronda im. Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej. Na pierwszym z nich roboty drogowe są mocno zaawansowane. Drugi etap znajduje się w fazie projektowej.

-Remontowany odcinek ulicy Roosevelta od ul. Wroniej do granic miasta jest już na finiszu, mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa. Prace mają zakończyć się prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Do tego czasu wykonana ma zostać dokumentacja techniczna na odcinek od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej. Zgodnie z umową, zakończenie wszystkich prac na wspomnianych odcinkach zaplanowane jest na czerwiec 2025 roku. Oprócz budowy chodników, ścieżki rowerowej, nawierzchni jezdni, zostanie przebudowana cała infrastruktura podziemna oraz wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem pieszych czyli popularne "zebry" i ich odpowiednie doświetlenie.

Realizacja pierwszego etapu remontu ul. Roosevelta w Piotrkowie przebiega sprawnie, połowa tego odcinka, czyli około 550 metrów jest już wykonana w całości. Brakuje tu tylko oznakowania poziomego, które zostanie wykonane w lepszych warunkach atmosferycznych.

-Prace skupiają się obecnie bliżej granic miasta, gdzie połowa szerokości jezdni jest już wykonana, mówi Andrzej Cieślak, kierownik budowy. Na drugiej połowie trwa wymiana konstrukcji łącznie z przebudową skrzyżowania z ul. Graniczną. Pierwsze fizyczne prace odcinku ul. Roosevelta od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul Towarowej planowane są na przełomie kwietnia i maja. Obejmą one w pierwszej kolejności remont odcinka od ronda do skrzyżowania z ul. Próchnika. W tym obszarze do wykonania jest dużo prac związanych z instalacjami podziemnymi.

W związku z remontem ul. Roosevelta w Piotrkowie wjazd w ul. Graniczną został zamknięty po obu stronach. Możliwy jest wyłącznie przejazd na wprost ul. Roosevelta. Ruch przez całą dobę sterowany jest sygnalizacją świetlną i odbywa się wahadłowo.

Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów remontu ul. Roosevelta w Piotrkowie wynosi blisko 22,5 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Na realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie z rządowego programu "Polski Ład".

Remont ul. Roosevelta w Piotrkowie

Remont ul. Roosevelta w Piotrkowie. Prace na odcinku od ul. ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto