Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie. Znikną korki, w których kierowcy stali przed sygnalizacją z ruchem wahadłowym. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie
Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie UM Piotrków
Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie. Z przebudowywanego fragmentu ulicy Roosevelta usunięto sygnalizację, która sterowała ruchem wahadłowym. To efekt szybszego niż zakłada harmonogram przebiegu inwestycji. W godzinach szczytu kierowcy stali w długich korkach przed sygnalizatorami. Kiedy całkowity koniec remontu? ZDJĘCIA

Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie

Bardzo sprawnie przebiega remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie, na odcinku od ulicy Wroniej do granic miasta. Z informacji przekazanej przez wykonawcę wynika, że zakres wykonanych dotychczas prac wyprzedza założony harmonogram. Dlatego w okresie świąteczno-noworocznym dla upłynnienia ruchu usunięto przenośną sygnalizację świetlną, która sterowała ruchem wahadłowym. Sygnalizacja powróci, kiedy drogowcy rozpoczną frezowanie oraz przebudowę zachodniego pasa ruchu.

Dotychczas wykonano wszystkie prace przy budowie i wymianie mediów, a na połowie modernizowanego odcinka udrożniono rowy odwadniające oraz wykonano jezdnię, zjazdy do posesji, chodnik i asfaltową ścieżkę rowerową.
Obecnie prace będą skupiały się na pozostałym fragmencie ulicy bliżej granic miasta. Wschodni pas ruchu jest już praktycznie wykonany. Po ustabilizowaniu się warunków atmosferycznych drogowcy zajmą się budową od podstaw zachodniego pasa ruchu oraz ułożeniem chodnika i ścieżki rowerowej oraz przebudową rowów odwadniających.

- Kierowcy muszą jednak pamiętać, że cały czas jest to plac budowy i należy stosować się do tymczasowego oznakowania, jak również uważać na maszyny budowlane – podkreślają magistraccy urzędnicy.

Zgodnie z zapisami umowy prace drogowe podczas remontu ulicy Roosevelta w Piotrkowie powinny zakończyć się w maju 2024 roku. Jednak wykonawca zakłada, że ten odcinek odda do użytkowania zdecydowanie wcześniej.

Drugi odcinek ulicy Roosevelta, od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej, jest wykonywany w formule "zaprojektuj i wybuduj". Aktualnie firma przygotowuje wszelką dokumentację potrzebną do rozpoczęcia prac. Na tym fragmencie ma zostać wykonany ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej, chodnik po stronie północnej, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz nawierzchnia jezdni. Wcześniej prace dotkną przebudowy infrastruktury podziemnej.

Modernizacja ul. Roosevelta to jedna z największych drogowych inwestycji, jakie rozpoczęły się w 2023 roku. Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało 21,3 mln zł dofinansowania z programu "Polski Ład".
Wykonawcą prac jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie

Remont ulicy Roosevelta w Piotrkowie. Znikną korki, w któryc...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto