MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecie centrum handlowo-rozrywkowe w Piotrkowie

Aleksandra Tyczyńska
Inwestor wrócił do projektu piotrkowskiej manufaktury i nadał mu nazwę Stara Tkalnia
Inwestor wrócił do projektu piotrkowskiej manufaktury i nadał mu nazwę Stara Tkalnia fot. Dariusz Śmigielski
Po wybudowaniu Focus Mall i oddaniu go ponad rok temu do użytku, centrum miasta faktycznie znalazło się w jego zachodniej części, niemal na końcu ul. Słowackiego.

Na przyszły rok otwarcie zapowiedział też inwestor, który w tym roku rozpoczął przebudowę starego aresztu w Piotrkowie przy ul. Wojska Polskiego, w samym sercu miasta. Okazuje się, że i we wschodniej części miasta piotrkowianie będą mogli zrobić zakupy, a przy okazji coś zjeść i skorzystać z przygotowanych dla nich rozrywek. Inwestor, krajowa spółka TMR, wrócił do projektu piotrkowskiej manufaktury przy ul. Sulejowskiej, nadając jej już ostateczny kształt i nazwę - Stara Tkalnia.

Budynek, użytkowany przez pół wieku przez Sigmatex, w 2006 roku przeszedł renowację, której plany opracował znany architekt Jerzy Lutomski. Jego dziełem jest także Manufaktura w Łodzi. Ta piotrkowska jest o wiele mniejsza, bo ma osiem tysięcy mkw. powierzchni użytkowej, ale po odrestaurowaniu urodą nie ustępuje łódzkiej. Niestety, od prawie czterech lat na terenie dawnej tkalni i farbiarni nic się nie działo. Aż do teraz, kiedy inwestor obwieścił, że trwają zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami, a otwarcie nowego centrum handlowo-rozrywkowego planowane jest już na połowę przyszłego roku.

- Adaptacja wnętrz będzie przebiegać już pod potrzeby konkretnych najemców - mówi Liliana Zając, reprezentująca inwestora. Na pewno w większości będą to marki modowe, których jeszcze w Piotrkowie nie ma.

W Starej Tkalni inwestor chce skupić się przede wszystkim na stworzeniu kameralnego miejsca z ciekawymi restauracjami, klubami i miejscami, gdzie będzie można rozwijać różnego rodzaju zainteresowania.

- Mamy nadzieję, że do znanych w Polsce centrów, takich jak Stary Browar czy Manufaktura Łódzka, dołączy Piotrków z niepowtarzalną atmosferą Starej Tkalni - dodaje Liliana Zając. - Budynek ten towarzyszył całym pokoleniom piotrkowian, jest rozpoznawalny, ma wartość sentymentalną i dzięki temu może ponownie stać się wizytówką miasta.

Wykonany z czerwonej cegły, czterokondygnacyjny budynek Starej Tkalni mieści się w założonej w 1896 roku manufakturze, zaprojektowanej przez inż. Józefa Majchrowskiego. Poziomy łączy charakterystyczna wieża. Odrestaurowane wnętrze ma trzy windy, ruchome schody i przestrzenie gotowe do aranżacji. Parking naziemny pomieści trzysta aut.

Za niecały rok piotrkowianie będą mogli wybierać między galerią handlową z nowoczesnym kinem Focus Mall, historycznym miejscem, gdzie mieścił się klasztor, a potem areszt śledczy, a więc centrum handlowym z kafejkami, otwartym zielonym tarasem, biurami i mieszkaniami Areszt i kameralną Starą Tkalnią.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto