Zagłębie Lubin - Piotrcovia 28:24 - postraszyły lidera

Bogusław Kukuć
Aż szkoda, że piłkarki ręczne Piotrcovii rozegrały tak dobry mecz właśnie z liderem i to w Lubinie. Gdyby taką formę zademonstrowały z innym zespołem, to wracałyby z kompletem punktów. W sobotę Zagłębie wygrało z Piotrcovią 28:24 (13:13).

W 2. min. wynik otworzyła Katarzyna Mijas. Chwilę później Izabelę Czarną pokonała Agata Wypych i było 0:2. Gospodynie zdobyły pierwszą bramkę dopiero w 8.min. Piotrkowianki prowadziły różnicą 1-2 bramek. Do remisu lubinianki doprowadziły w 18. minucie po trafieniu Moniki Migały. Ekipa gości grała bez kompleksów i znów zdobyła przewagę (6:8). Faworytki wyszły na prowadzenie w 26. min, po golu Karoliny Semeniuk-Olchawy na 12:11. Robert Nowakowski wziął czas i połowa zakończyła się remisem. Liderka strzelczyń Agata Wypych znów dała się we znaki lubiniankom i zdobyła pierwsze trzy bramki dla gości po przerwie. Skopiowała jej wyczyn Joanna Obrusiewicz. Wyrównany bój trwał do 50. min, gdy liderkom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie - 22:20 i do sensacji nie doszło.

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 28:24
Zagłębie: Czarna, Tsvirko, Maliczkiewicz - Semaniuk-Olchawa 8, Byzdra i Obru-siewicz po 5, Załęczna 4, Jelić, Migała, Pielesz po 2, Piekarz, Lisowska, Paluch.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 10, Krzysztoszek 5, Mijas 4, Dąbrowska 3, Gleń i Mielczewska po 1, Cieślak, Rol, Pod-rygała, Szafnicka, Kopertowska, Szczecina.

Inne wyniki: SPR Lublin - Sambor 45:13, Start Elbląg - AZS Koszalin 20:32, KSS Kielce - KPR Jelenia Góra 30:34, Ruch - AZS Wrocław 25:25. Łączpol ma walkower, podobnie jak Piotrcovia za tydzień.