AKS Piotrków najlepszy wśród klubów LZS

Łukasz Cichuta

Michał Tomaszewski zwyciężył w kategorii 46 kg

Michał Tomaszewski zwyciężył w kategorii 46 kg Dariusz Śmigielski

Prawie dwustu zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski LZS w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w hali Relax w Piotrkowie.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kadeci oraz juniorzy i młodzieżowcy.

W rywalizacji kadetów złote medale zdobywali Michał Tomaszewski (46 kg) oraz Adam Wodo (76 kg). Ponadto na podium znaleźli się jeszcze: Rafał Nowak (46 kg), Jacek Krawczyk (50 kg), Adrian Żuchowski (58 kg). Wszyscy trzej wywalczyli brązowe krążki.

Aż jedenaście medali zapaśnicy AKS-u z dobyli w kategorii juniorów i młodzieżowców.
W kat. 55 kg najlepszy był Przemysław Witych, drugie miejsce zajął Dawid Kręglewski. W kat. 60 kg drugą lokatę wywalczył Dawid Szkodziński.

W kolejnej kat. 66 kg pierwsze miejsce zajął Mateusz Bernatek. Aż trzy medale zawodnicy AKS wywalczyli w kat. 84 kg, gdzie drugi był Piotr Kępski, a trzecie miejsca zajęli: Kamil Dzitkowski i Jacek Tomaszewski. Podobnie w kat. 96 kg nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale. Wygrał Łukasz Konera, drugi był Dawid Pawlik, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Witaszewski.

W najwyższej wadze 120 kg najlepszy okazał się Daniel Grzejdziak.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął AKS Piotrków, przed Agrosem Żary. Na trzecim miejscu znaleźli się zapaśnicy Sobieskiego Poznań.