Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie. Punkt pobrań przy POW nie obsłużył wielu skierowanych na wymaz, 24.01.2022

Marek Obszarny, kw
Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie. Bałagan w punkcie pobrań wymazów przy ul. POW, 24.01.2022
Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie. Bałagan w punkcie pobrań wymazów przy ul. POW, 24.01.2022 Czytelnik
Udostępnij:
Długie kolejki ustawiają się przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie co najmniej od soboty. W poniedziałek, 24.01.2022, punkt pobrań przy POW nie był w stanie obsłużyć wielu osób skierowanych na wymaz. Ludzie z decyzją o kwarantannie, w tym osoby starsze i dzieci, czekali na mrozie nawet po kilka godzin. Niektórzy z bardzo wysoką gorączką...

Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie. Bałagan w punkcie pobrań wymazów przy ul. POW, 24.01.2022

Ludzie nie kryli oburzenia, zwłaszcza, że mimo wyznaczonej godziny pobrania wymazu, nikt jej nie honorował i trzeba było czekać w długiej kolejce.

- 3 godziny stania w oczekiwaniu na badanie na zewnątrz, w kilkudziesięcioosobowej kolejce na zimnie - dzieci, osoby starsze - piotrkowianin Marcin Jończyk jest zbulwersowany sytuacją, jaką na miejscu zastała jego żona. - Jeden blaszany kontener, dwie osoby testujące (równie zmarznięte, jak oczekujący na badanie). Szok, skandal, niemoc, czy żenada? A może głupota? Kto za to odpowiada? - zastanawia się.

Punkt pobrań wymazów pod kątem COVID-19 przy ul. POW w Piotrkowie, na terenie dawnego dworca PKS, czynny jest w godzinach 8:00 - 12:00 i 13:00 - 17:00, siedem dni w tygodniu, ale ostatni gwałtowny wzrost liczby zakażeń i osób skierowanych na kwarantannę pokazał, że mały blaszany kontener z 2-osobową obsadą, jest daleko niewystarczający na potrzeby mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego (łącznie ok. 170 tysięcy osób). Wiele osób musiało w poniedziałek odejść z kwitkiem, bo o 17 punkt został zamknięty...

- Jak można stać na mrozie z dzieckiem, które ma 39 stopni gorączki i jeszcze na koniec okazuje się, że wymaz nie będzie pobrany, bo "na dzisiaj koniec"? - pyta jedna ze zbulwersowanych mam.

Takie skandaliczne sytuacje potwierdzają także inni mieszkańcy, którzy w poniedziałek czekali w kolejce na wymaz.

- Ja czekałem prawie 2 godziny, za mną było jeszcze kilkadziesiąt osób, a za 5 minut zamykali tę budę, bo o godz. 17 koniec i do zobaczenia rano... - relacjonuje inny piotrkowianin.

Punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Piotrkowie prowadzi łódzka Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. W poniedziałek późnym popołudniem nie udało nam się dodzwonić do rzecznika tej instytucji, ale o stanowisku WSRM w tej sprawie poinformujemy niezwłocznie we wtorek.

Interwencję zapowiedział także starosta piotrkowski, który o zwiększenie liczby zespołów wymazowych występował do NFZ już w listopadzie ub. r.

- Zwrócimy się do WSRM o wydłużenie godzin pracy punktu przy ul. POW - zapowiada starosta Piotr Wojtysiak, który z okna swojego gabinetu widział kolejki na placu dawnego dworca PKS.

Nienormalna sytuacja związana z ogromnymi kolejkami do wymazów w piotrkowskim punkcie związana jest niewątpliwie z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń i osób kierowanych na kwarantannę. O ile w niedzielę (23.01.2022) w Piotrkowie na izolacji było 188 osób, a w powiecie 209 (najwięcej w gm. Moszczenica - 51), zaś na kwarantannie odpowiednio - 814 i 1.006, to już w poniedziałek (24.01.2022) te liczby drastycznie wzrosły. I tak, w Piotrkowie na izolacji były 284 osoby, w powiecie ziemskim 279, zaś na kwarantannie - 1.174 w mieście, a w powiecie aż 2.145.

Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie. Bałagan w punkcie pobrań wymazów przy ul. POW, 24.01.2022

Długie kolejki przed punktem testów na covid-19 w Piotrkowie...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wisła Kraków opuszcza Ekstraklasę

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie