Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu. Barwny korowód wyruszył sprzed kolegiaty i przeszedł ulicami Wolborza do żywej szopki parafialnej FOTO

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu. Barwna procesja wyruszyła sprzed kolegiaty i przeszła ulicami miasta do żywej szopki w podwórku wolborskiej parafii. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem "W jasełkach lezy!". Przed rozpoczęciem orszaku przedszkolaki zaprezentowały jasełka w wolborskiej kolegiacie. Zobaczcie ZDJĘCIA i VIDEO

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu

Orszak Trzech Króli to już wolborska tradycja. W sobotę 6 stycznia kilkuset mieszkańców wyruszyło po mszy świętej w kolegiacie na trasę orszaku. Barwna procesja przeszła ulicami miasta do żywej szopki zlokalizowanej w podwórku wolborskiej parafii. W orszaku szły całe rodziny, wiele osób miało korony i inne rekwizyty nawiązujące do królewskich insygniów. Na czele orszaku konno jechali królowie Kacper,**Melchior i Baltazar** oraz orkiestra dęta z OSP Żarnowica. Przemarsz zabezpieczali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu.

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu, ZDJĘCIA:

Przed rozpoczęciem orszaku przedszkolaki zaprezentowały jasełka w wolborskiej kolegiacie.

-Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu przedstawiły jasełka pt. "Hej kolęda, kolęda", mówi Ewa Sitek, nauczyciel. W jasełkach wystąpiły trzy przedszkolne grupy: biedronki, motylki i maki. Dzieci zostały przygotowane przez panie: Agnieszkę Olejnik, Katarzynę Walczak i Ewę Sitek. Dzieci przedstawiły scenkę z narodzin Jezusa, i zaprezentowały taniec aniołów.

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu odbywał się pod hasłem "W jasełkach leży!", które nawiązuje do 800. rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez św. Franciszka z Asyżu.
Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli przypada zawsze 6 stycznia. Chrystus w osobach trzech mędrców objawia się narodom pogańskim i ogłasza, że zbawienie, które nam przyniósł jest darem dla wszystkich ludów, ras i języków. Tego dnia w kościołach poświęcane są kadzidło i kreda. Corocznym zwyczajem w wielu parafiach w Polsce jest organizowanie Orszaków Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu

Orszak Trzech Króli 2024 w Wolborzu. Barwny korowód wyruszył...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto