Piotrcovia - SPR Lublin 27:21

Bogusław Kukuć
Najlepszą zawodniczką meczu z mistrzyniami w Piotrkowie była Inna Krzysztoszek (nr 99) Dariusz Śmigielski
W ostatniej kolejce pierwszej rundy sezonu zasadniczego PGNiG Superligi piłkarek ręcznych najciekawiej zapowiadało spotkanie w Piotrkowie, gdzie Piotrcovia podejmowała broniący tytułu SPR Lublin. I tak było. Po dramatycznym meczu wygrała Piotrcovia 30:29, choć dwukrotnie mistrzynie z Lublina prowadziły różnicą siedmiu goli (w 36 min. 15:22 i w 39 min 17:24). Takiej woli walki, determinacji piotrkowskich zawodniczek nie oglądaliśmy już dawno.

A zaczęło się źle dla miejscowych. Mimo prowadzenia 3:1 Piotrcovii. Już w 3 min. 9 sekundzie kluczowa rozgrywająca Sylwia Lisewska przy rzucie zerwała więzadła w kolanie i została odwieziona do szpitala. Drużyna trenera Roberta Nowakowskiego otrząsnęła się z szoku i walczyła dzielnie. Przed przerwą faworytki nie potrafiły powstrzymać ataków leworęcznej Anny Szafnickiej. Rezerwowa bramkarka gości Paulina Górecka była momentami bezradna. W 24 min było jeszcze 12:11 dla Piotrcovii po golu Katarzyny Mijas, który w końcówce tej części gry trafiła jeszcze dwukrotnie i do przerwy było 14:16.

Drugą połowę lepiej zaczęły rutynowane rywalki i w 9 minut powiększyły przewagę do siedmiu goli. Była zawodniczka SPR rutynowana Inna Krzysztoszek poderwała jednak młodsze koleżanki do walki. Bramkę zdobyła nawet 19-letnia wychowanka Piotrcovii skrzydłowa Paulina Cieślak. Klasę potwierdziła Beata Kowalczyk, wygrywając kilka razy pojedynki sam na sam. Niemal każda piotrkowianka wniosła coś cennego. Nawet Beata Skura, która weszła do bramki na karnego i Sabina Włodek trafiła piłką w słupek. Po golu Kamili Szczeciny w 40 min. był 26:26. Skrzydłowa Agata Rol wyprowadziła Piotrcovię na prowadzenie 28:27 w 54 min. Kontra Agaty Wypych zapewniła dwubramkowe prowadzenie w 57 min. Przy 29:28 na 41 sekund przed końcem czas wziął trener Nowakowski. Rzut Agnieszki Podrygały był niecelny, a kontra gości Ewy Wilczek doprowadziła do remisu. Gol Krzysztoszek na 3 sekundy przed końcem zapewnił zwycięstwo Piotrcovii!

Piotrcovia - SPR Lublin 27:21 (14:9)
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Krzysz-toszek 6, Szafnicka 6, Szczecina 4, Wy-pych 4, Mijas 3, Rol 3, Dąbrowska 2, Cieślak 1, Lisewska 1, Podrygała 0, Miel-czewska 0 . Trener: Robert Nowakowski.
SPR Lublin: Górecka - Mihdaliova 6, Wojtas 6, Włodek 6, Majerek 3, Sviderskiene 3, Repelewska 2, Wilczek 2, Marzec 1. Trener: Grzegorz Gościński.

* * * * *

Inne rezultaty PGNiG Superligi:

Start Elbląg - Łączpol Gdynia 27:28, KPR Jelenia Góra - Sambor Tczew 36:30, AZS AWF Wrocław - Zgoda Ruda Śl. 25:16, Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 28:31, KSS Kielce - AZS Koszalin 30:24.

* * * * *

Spotkania dwunastej kolejki PGNiG Superligi (18 i 19 grudnia) - ostatnia w tym roku: Start Elbląg - Piotrcovia, SPR Lublin - AZS Koszalin, KSS Kielce - Zagłębie, Ruch - Zgoda, AZS Wrocław - Sambor, Jelenia Góra - Łączpol Gdynia.