Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Juliusz Wiernicki kandydatem na prezydenta Piotrkowa. Konferencja KWW "Z sercem dla Piotrkowa" ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
Juliusz Wiernicki jest kolejnym kandydatem na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego w nadchodzących wyborach samorządowych 2024. W poniedziałek, 26 lutego, pod wieżą ciśnień odbyła się konferencja prasowa KWW "Z sercem dla Piotrkowa", podczas której zaprezentował program wyborczy.

Juliusz Wiernicki kolejnym kandydatem na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego

Komitet wyborczy "Z sercem dla Piotrkowa" zaprezentował kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Jest nim piotrkowianin, Juliusz Wiernicki.

- Komitet "Z sercem dla Piotrkowa" wybrał mnie jednogłośnie, abym mógł reprezentować mieszkańców w wyborach samorządowych jako kandydat na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Urodziłem się w Piotrkowie, mieszkam tutaj wraz ze wspaniałą żoną - mówił podczas konferencji Juliusz Wiernicki, kandydat KWW "Z sercem dla Piotrkowa" na prezydenta miasta. - Od 8 lat prowadzę własną działalność gospodarczą i od wielu lat jestem czynny społecznie i charytatywnie. Dzięki temu uzyskałem przeświadczenie, że piotrkowianie to fantastyczni ludzie. W tej kampanii oraz mojej - mam nadzieję - przyszłej działalności w ramach samorządu, będzie mi towarzyszyć hasło "Najważniejsi w Piotrkowie są mieszkańcy" - dodał.

Podczas poniedziałkowej konferencji zaprezentował program wyborczy. - Najwyższy czas dla Piotrkowa na odważne decyzje i odważne inwestycje konsultowane z mieszkańcami - mówił podczas spotkania. - Piotrkowianie potrzebują inwestycji w odnawialne źródła energii, zbadamy potencjał geotermalny.

Na liście programu KWW "Z sercem dla Piotrkowa" są również reorganizacja komunikacji i darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieży, nowoczesne szkolnictwo, budowa nowych obiektów sportowych i rekreacyjnych, pomoc dla przedsiębiorców - w tym wypadku Juliusz Wiernicki chce utworzyć przy Urzędzie Miasta odrębną jednostkę - Radę Biznesu, która m.in. przyciągałaby do naszego miasta nowych inwestorów z nowymi miejscami pracy.

- Nasz program można określić trzema, prostymi hasłami: więcej pieniędzy dla Piotrkowa, nowe i odważne inwestycje oraz ożywienie naszego miasta - podkreślał Juliusz Wiernicki.

Nie jest to pierwszy start piotrkowianina w wyborach - w ubiegłym roku kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej zdobywając w sumie 1370 głosów. Jednak mandatu posła nie uzyskał. W najbliższych wyborach, które odbędą się już 7 kwietnia, Juliusz Wiernicki jest również "Jedynką" na liście kandydatów do Rady Miasta Piotrkowa w okręgu wyborczym nr 3. O kandydatach na radnych z KWW "Z sercem dla Piotrkowa" pisaliśmy tutaj:

Zobaczcie zdjęcia z konferencji KWW "Z sercem dla Piotrkowa":

Juliusz Wiernicki kandydatem na prezydenta Piotrkowa. Konfer...

Dotychczas poznaliśmy dwoje kandydatów na prezydenta Piotrkowa. Oficjalnie wiadomo już, że w wyborach startuje jeszcze jedna kandydatka na urząd prezydenta Piotrkowa - Agnieszka Chojnacka. Konferencja KWW "Łączy na Piotrków" odbyła się w sobotę, 24 lutego. Relacja z konferencji tutaj:

W wyborach 2024 w Piotrkowie weźmie udział w sumie pięć lokalnych komitetów:

  • KWW Trybunalska Alternatywa,
  • KWW Krzysztofa Chojniaka Razem dla Piotrkowa - zarejestrowane 5 lutego,
  • KWW Łukasza Janika Bo liczy się człowiek,
  • KWW Z sercem dla Piotrkowa
  • KWW Agnieszki Chojnackiej Łączy nas Piotrków

Wybory samorządowe 2024 odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, drugą turę zaplanowano 21 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto