Łączpol Gdynia - Piotrcovia 27:22

Bogusław Kukuć
W bramce Piotrcovii Beata Kowalczyk. W ataku zawodniczka Łączpolu Monika Głowińska Dariusz Śmigielski
Piłkarki ręczne PGNiG Superligi rozegrały przedostatnią kolejką rundy zasadniczej. W najciekawszym meczu Łączpol wygrał z Gdyni w Piotrcovią 27:22 (16:15). Piotrkowianki nawiązały walkę z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu, ale doznały pierwszej wyjazdowej porażki w tym sezonie.

W 5 minucie piotrkowianki prowadziły 3:2, a po dziesięciu minutach był remis. Pięć minut przed przerwą gdynianki prowadziły różnicą 5 goli (15:10), ale zespół gości po pierwszej połowie prawie odrobił straty (16:15). Jeszcze w 40 minucie był remis 17:17, ale końcówka należała już do gdynianek.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przegrały rewanżowy mecz III rundy Pucharu Zdobywców Pucharów w Hiszpanii z Mar Alicante 22:27 (9:15). Ponieważ pierwsze spotkanie wicemistrzynie Polski wygrały 30:28, to zostały wyeliminowane.

W pierwszym meczu trzeciej rundy Pucharu EHF występujące formalnie w roli gospodyń piłkarki ręczne mistrza Polski SPR Lublin przegrały w Hawrze z francuskim HAC Handball 22:24 (910). Najwięcej goli dla Polek zdobyła Sabina Włodek - 8. W rewanżu w Cherbourgu lublinianki przegrały także 22:24 (11:10) i zostały wyeliminowane. W ostatnim meczu rundy zasadniczej PGNiG Superligi już w grudniu mistrzynie Polski zagrają w Piotrkowie. Od dzisiaj do 26 listopada w Mielcu będzie zgrupowanie polskiej kadry, a 27 i 28 listopada Polki zagrają tam dwukrotnie mecze kontrolne z Turcją. Selekcjoner reprezentacji Polski Duńczyk Kim Rasmussen powołał do kadry 22 zawodniczki, w tym 6 z zagranicznych klubów. Od 1 do 5 grudnia w hali Globus w Lublinie żeńska reprezentacja Polski piłkarek ręcznych będzie grała w turnieju preeliminacyjnym do mistrzostw świata 2011. Prócz Polek zagrają reprezentacje Austrii, Cypru, Słowacji i Wielkiej brytanii. Do fazy play - off eliminacji awansuje tylko zwycięzca lubelskiego turnieju.