Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa: Miasto nie przejmie Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego

Redakcja
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa: Miasto nie przejmie Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa: Miasto nie przejmie Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego Marek Obszarny
Na wniosek klubu radnych PiS zwołano w sobotę wieczorem nadzwyczajną sesję Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dyskutowano o możliwości przejęcia przez miasto od powiatu podstawowej opieki zdrowotnej i przyszłości, przenoszonej przez powiat do budynku przy ul. Armii Krajowej, Przychodni nr 5, która mieści się dziś przy ul. Dmowskiego 47 w Piotrkowie.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa: Miasto nie przejmie Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego

Andrzej Kacperek, zastępca prezydenta Piotrkowa, poinformował, że 12 lipca władze miasta otrzymały pismo od dyrektorki Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej (szpital powiatowy przy Roosevelta), w którym wypowiada ona umowę użyczenia budynku przy ul. Dmowskiego 47 (miasto nieodpłatnie użycza budynek powiatowi na prowadzenie przychodni).

Radny PiS Piotr Gajda próbował ustalić, czy prezydent rozmawiał w tym roku ze starostą piotrkowskim na temat służby zdrowia i jakie są plany miasta wobec budynku przy Dmowskiego po tym, jak wyprowadzi się z niego przychodnia. O przejęcie służby zdrowia od powiatu i powody braku działań w tym zakresie ze strony prezydenta miasta dopytywał także radny Tomasz Sokalski.

Wiceprezydent Kacperek podkreślał, że to Rada Powiatu Piotrkowskiego, i to jednogłośnie, także głosami radnych PiS, podejmowała uchwałę dotyczącą przeniesienia poradni z budynku przy ul. Dmowskiego do przychodni przy Armii Krajowej.

- Prezydent nie może kazać staroście prowadzić przychodni w tym miejscu - mówił Andrzej Kacperek i dodał, że budynek może być wykorzystywany - poza opieką zdrowotną - na pomoc społeczną oraz edukację, ale żadne inne cele nie wchodzą w rachubę.

W imieniu mieszkańców, pacjentów likwidowanej placówki, głos zabrała Helena Kaczmarek, przewodnicząca Społecznego Komitetu Obrony Przychodni nr 5. Podkreśliła, że powiat ziemski (starosta) zadeklarował, że chętnie przekaże prowadzenie podstawowej opieki zdrowotnej powiatowi grodzkiemu, czyli miastu. Jej zdaniem, służba zdrowia w Piotrkowie jest w ruinie, a odpowiedzialność za to ponosi nie tylko powiat, ale wszyscy (w tym i władze miasta), którzy pozwolili na doprowadzenie do tego.

Andrzej Kacperek wyjaśnił, że od momentu wypowiedzenia przez szpital powiatowy umowy użyczenia budynku obecnej przychodni przy Dmowskiego biegnie 6-miesięczny okres wypowiedzenia i że miasto jest w stanie przejąć administrowanie budynkiem od stycznia 2018 roku. - To jest przedmiotem rozmów i zapewne tak się stanie, że będziemy administrować tym budynkiem - dodał wiceprezydent, ale nie zdradził, w jaki sposób miasto chce ten obiekt zagospodarować.

Przygotowano stanowisko Rady Miasta Piotrkowa w sprawie remontu i przejęcia od powiatu Przychodni nr 5 (patrz załącznik w galerii), ale radni nie przyjęli go. Ośmioro rajców poparło takie stanowisko, ośmioro innych było przeciwnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto