MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski protest rolników 20.03.204 w Piotrkowie i okolicach. Uważajcie na drogach! Sprawdź, jak ominąć utrudnienia. ZDJĘCIA

Dariusz Śmigielski
Dariusz Śmigielski
Będą duże utrudnienia spowodowane protestem rolników 20.03.2024
Będą duże utrudnienia spowodowane protestem rolników 20.03.2024 Dariusz Śmigielski
Podczas protestu planowanego na środę 20.03.2024 rolnicy zablokują wiele dróg, co zdecydowanie wpłynie na sposób i czas poruszania się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. W tym czasie policjanci będą zabezpieczać liczne zgromadzenia, jednocześnie będą oni wskazywać objazdy, a także kierować ruchem. Sprawdź, gdzie będą protesty i blokady. ZDJĘCIA

Ogólnopolski protest rolników 20.03.204 w Piotrkowie i okolicach

Na 20 marca 2024 rolnicy zaplanowali kolejne protesty na terenie Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Na ternie całego kraju będzie ok. 500 miejsc protestu, w powiecie piotrkowskim rolnicy będą blokować zarówno drogi krajowe jak i wojewódzkie. Organizatorzy przewidują, że w protestach i blokadach weźmie udział nawet 700 ciągników rolniczych.

-W związku z zaistniałą sytuacją i przewidywanymi bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu apelujemy o zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu, mówi asp. sztabowy Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie. Odpowiednio przygotujmy się do podróży, pamiętając, że jej czas w związku z utrudnieniami może się przedłużyć. Pamiętajmy również o „korytarzu życia”, aby służby mogły dojechać do osób, które będą wymagały pomocy. Podczas protestów policjanci będą dbali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, jednocześnie starając się upłynnić ruch, a w przypadku większego natężenia, aby jak najszybciej go upłynnić. Każdorazowo będą służyć pomocą, jednocześnie informując kierowców o wytyczonych objazdach.

Ogólnopolski protest rolników 20.03.204 w Piotrkowie i okolicach, gdzie będą blokady:

  • Przygłów; o godzinie 09:00 rozpocznie się protest na drodze krajowej nr 12 w Przygłowie, na odcinku od Przygłowa do Korytnicy. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zablokowana. Od strony Opoczna będzie kierowany ruch w stronę miejscowości Żarnów, na drogę nr 726, natomiast od strony Kielc, w miejscowości Żarnów, pojazdy będą kierowane, również na drogę 726, w kierunku Opoczna. Na czas trwania protestu brak możliwości przejazdu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą 742 w kierunku Ręczna. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego ruch będzie kierowany w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. W tym miejscu protest przewidywany jest do godziny 15:00.
  • Srock; w godzinach 10:00-22:00 będzie protest w Srocku, tam nastąpi całkowita blokada drogi krajowej nr 12. Następnie rolnicy przejadą na węzeł Piotrków Północ ( wiadukt łódzki), po czym zjadą na S8, a następnie na A1 do węzła Piotrków Wschód (węzeł bełchatowski). Tam nastąpi całkowita blokada.
  • Wolbórz; o godzinie 10:00 nastąpi rozpoczęcie protestu w Wolborzu. Następnie uczestnicy protestu przejadą w kierunku S8, gdzie zatrzymają się na obu rondach ( od strony Wolborza oraz od strony miejscowości Żarnowica). Około godziny 16:00 uczestnicy protestu przejadą drogą S8, w kierunku A1 dojeżdżając do rolników którzy rozpoczęli protest w Rozprzy. W związku z tą blokadą policjanci z Rawy Mazowieckiej pojazdy ciężarowe będą kierować na drogę 726, a pojazdy osobowe na S8 do węzła Piotrków Wschód
  • Grabica; o godzinie 10:00 w miejscowości Grabica rozpocznie się kolejny protest. Tam rolnicy drogą wojewódzką 473 przejadą do miejscowości Majków Średni, a następnie dojadą do drogi krajowej 74 w miejscowości Rokszyce. Tam nastąpi blokada ronda znajdującego się przy magazynach. Około godziny 16:00 na węźle Piotrków Trybunalski Południe (wiadukt bełchatowski) wjadą na A1, jednocześnie dojeżdżając do rolników, którzy rozpoczynali swój protest w Rozprzy.
  • Rozprza; Od godziny 10:00 rozpocznie się również protest w miejscowości Rozprza. Po godzinie od rozpoczęcia protestu rolnicy przejadą drogą krajową nr 91 do Piotrkowa Trybunalskiego, a następnie wjadą S8 na węźle Piotrków Trybunalski Wschód, dojeżdżając do A1. Na odcinku tej drogi od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe dojdzie do całkowitej blokady tego odcinka. Protest ten może potrwać do 48 godzin. Na czas przejazdu rolników drogą krajowa nr 91 wjazd od strony Kamieńska będzie zablokowana.

Rolnicy protestują od początku roku, wspierają ich m.in. myśliwi. Sprzeciwiają się wobec polityki Unii Europejskiej, tzw. Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi zboża i innych towarów z Ukrainy. W powiecie piotrkowskim protestowano już kilka razy. Najliczniejszy protest zorganizowano 20.02.202, wzięło w nim udział prawie 500 traktorów. Rolnicy całkowicie zablokowali wtedy węzeł komunikacyjny A1/S8 na prawie dwie doby.

Będą duże utrudnienia spowodowane protestem rolników 20.03.2024

Ogólnopolski protest rolników 20.03.204 w Piotrkowie i okoli...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto