Piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków po roku wracają do grona najlepszych drużyn w Polsce

Łukasz Cichuta
Radość piotrkowian po meczu była ogromna, teraz czeka ich jednak sporo pracy

Dariusz Śmigielski
Piotrkowscy kibice mają powody do radości. Po roku przerwy do elity najlepszych drużyn w Polsce powracają piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków.

Zawodnicy we własnej hali rozbili Zepter AZS UW Warszawa 33-23. Piotrkowianie w dwumeczu nie pozostawili zespołowi ze stolicy żadnych złudzeń. Już pierwsze spotkanie w Warszawie wygrane przez Piotrkowianina różnicą czterech bramek pokazało, która z tych dwóch drużyn bardziej zasługuje na awans do PGNiG Superligi.

- Do spotkania rewanżowego podchodziłem jednak z lekkim niepokojem. Wszyscy stawiali nas w roli faworyta i obawiałem się, że może to nam zaszkodzić - mówi Krzysztof Przybylski, trener szczypiornistów z Piotrkowa.

Środowe spotkanie już od pierwszych minut toczyło się jednak pod dyktando piotrkowian. Po pięciu minutach gry zespół trenera Przybylskiego prowadził już 4-0. Później nasi zawodnicy tylko powiększali swoją przewagę i do przerwy prowadzili już siedmioma bramkami (16-9).

Druga połowa to również konsekwentna gra zespołu z Piotrkowa. Dziesięć minut przed końcem spotkania piotrkowianie prowadzili różnicą jedenastu bramek (27-16, następnie 29-17). Ostatecznie goście zdołali zniwelować straty do dziesięciu bramek, a spotkanie zakończyło się wygraną piotrkowian 33-23.

- Pokazaliśmy wszystkim, że zasłużyliśmy na awans - mówił po meczu szczęśliwy trener piotrkowskich szczypiornistów. - Teraz musimy jednak pracować ze zdwojoną siłą, wzmocnić zespół tak, aby dobrze prezentować się wśród najsilniejszych męskich drużyn w Polsce.