Piotrcovia zaczęła rok od wygranej

Bogusław Kukuć
Dziewiętnastoletnia Paulina Cieślak zdobyła dwie bramki
Dziewiętnastoletnia Paulina Cieślak zdobyła dwie bramki Dariusz Śmigielski
Od zwycięstw zaczęły rok piłkarki ręczne Piotrcovii. Wywalczyły awans do ćwierćfinału Pucharu Pucharu Polski, eliminując Sambor w Tczewie, a w sobotę w hali Relax w trzynastej kolejce PGNiG Superligi pokonały KPR Jelenia Góra 34:22 (16:12).

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Do 5.minuty był wynik bezbramkowy. Pierwsza skoncentrowała się drużyna gości. Czterokrotnie prowadzia różnicą dwóch goli (ostatni raz 6:8). Piotrkowianki jednak przejęły inicjatywę i od wyniku 10:9 już nie oddały prowadzenia. Agata Wypych (8 goli) wygrała bezpośrednią konfrontację z liderką strzelczyń Martą Dąbrowską (6 trafień). Po przerwie dobrze spisywała się Beata Skura (m.in. obroniła karnego).

Z trybun mecz oglądała Katarzyna Gleń, skrzydłowa wycofanej z rozgrywek Zgody Ruda Śląska. Dziś ta 28-letnia reprezentantka Polski ma podpisać kontrakt w Piotrcovią.

Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 34:22 (16:12)

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 8, Podrygała 5, Agnieszka Dąbrowska i Szafnicka po 4, Rol 3, Cieślak, Mielcze-wska, Szczecina, Krzysztoszek po 2, Brzezowska i Mijas po 1, Kopertowska.

KPR Jelenia Góra: Kozłewska, Szalek - Marta Dąbrowska i Załoga po 6, Konsur 4, Buklarewicz 3, Kocela 2, Fursewicz 1.

* * * * *

W sobotę mecze czternastej kolejki PGNiG Superligi: AZS Wrocław - Piotrco-via, KPR - Start, Ruch - Łączpol, KSS Kielce - Sambor, SPR Lublin - Zagłębie.