Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotrkowski Haering rozbudowuje się. Będą nowe miejsca pracy

Aleksandra Tyczyńska
W ciągu dwóch najbliższych lat zatrudnienie w piotrkowskim Haeringu ma wzrosnąć nawet do 1600 osób
W ciągu dwóch najbliższych lat zatrudnienie w piotrkowskim Haeringu ma wzrosnąć nawet do 1600 osób Dariusz Śmigielski
Do dwóch potężnych inwestycji wartych ponad 100 mln zł przygotowuje się Haering Polska w Piotrkowie

Już na wiosnę przyszłego roku Haering Polska w Piotrkowie, producent precyzyjnych części do samochodów praktycznie wszystkich marek, ruszy z dwiema potężnymi inwestycjami wartymi ponad 100 mln zł. Największy w Piotrkowie zakład, zatrudniający 1200 pracowników, wybuduje na swoim terenie centrum kształcenia zawodowego połączone z kantyną dla pracowników i ponad dwukrotnie zwiększy powierzchnię produkcyjną.

Jacek Gałek, dyrektor generalny Haering Polska, podkreśla, że priorytetem jest szkoła. Haering już od kilku lat wspólnie z Publiczną Policealną Szkołą Nowoczesnych Technologii w Łodzi uczy w Piotrkowie młodych ludzi w dualnym systemie kształcenia, wzorowanym na Akademii Häringa w Bubsheim.
W nowoczesnym budynku centrum kształcenia w Piotrkowie będą sale wykładowe i duże pomieszczenie warsztatowe, gdzie stanie nowoczesny park maszynowy.

Budynek szkoły będzie połączony z budynkiem kantyny, a cała bryła ma stanowić wizytówkę firmy.
- Chcielibyśmy, by ta inwestycja gotowa była na wrzesień 2012 r., ale będzie to trudne - mówi Gałek. - Na pewno jednak ten rocznik, który teraz zaczyna u nas naukę, drugi rok będzie kończył w nowej siedzibie.

Za nieco ponad pół roku ruszyć ma też rozbudowa hal produkcyjnych, zajmujących teraz 28 tys. m kw. Haering chce tą powierzchnię podwoić i sprowadzić nowe linie produkcyjne. Zatrudnienie w ciągu dwóch lat zwiększy się nawet do 1600 osób.
Na nowej powierzchni Hae-ring także będzie produkował części do układów wtryskowych, hamulcowych, sensorykę i mechanizmy wykorzystywane w przemyśle samochodowym, ale też detale do układów hamulcowych, które są dopiero w fazie testów u klientów.
- To coraz lżejsze, coraz bardziej mikroskopijne rozwiązania i będą wymagały całkiem nowych maszyn - dodaje Gałek. - Niektórzy z naszych kolegów są już oddelegowani do macierzystego zakładu w Bubsheim, gdzie praktykują na sprzęcie, którego jeszcze nie mamy, ale musimy mieć specjalistów, którzy go obsłużą, kiedy już zostanie sprowadzony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto