Po wygranej pierwszego barażu w stolicy. W hali Relax znów zobaczymy najlepsze kluby.

Bogusław Kukuć
W stolicy Trojanowski zdobył dla Piotrkowianina 10 goli

Dariusz Śmigielski
Wszystko wskazuje na to, że w piotrkowskiej hali Relax po środowym meczu z Zepterem AZS UW piłkarze ręczni Piotrkowianina nie tyle awansują, ile powrócą po rocznej przerwie, w do PGNiG Super-ligi (początek spotkania o godz. 18).

Piotrkowianie wygrali w sobotę w Warszawie pierwszy mecz barażowy tych drużyn 31:27 (16:16).

Pierwsza połowa była wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy, którzy nie mogli jednak wypracować wyższego prowadzenia niż dwa gole (9:7, 12:10 i 15:13). Tuż przed przerwą piotrkowianie zniwelowali straty. Podopiecznym trenera Krzysztofa Przybylskiego najwięcej kłopotów sprawił skutecznie grający duet warszawiaków Łukasz Nowak - znany w okręgu łódzkim Adam Marciniak. Kontuzja wyeliminowała trzeciego asa miejscowych Łukasza Wolskiego i po przerwie goście mieli już ułatwione zadanie.

Piotrkowianie zaczęli lepiej bronić i potrafili zdobywać gole nawet w osłabieniu. W 50 minucie goście prowadzili różnicą czterech bramek (22:26), a później wzrosła do pięciu goli (24:29). W końcówce gospodarze zniwelowali nieco tę stratę, ale i tak Piotrkowianin jest przed rewanżem w komfortowej sytuacji. Liczymy, że w środę piotrkowska hala się wypełni gorąco dopingującymi kibicami, a prezes Tomasz Zwierzchowski pewnie już zakupił szampany.