Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I LO w Piotrkowie. Kryminał "Zło w cmentarnej górze" w sprzedaży od 13 października

Karolina Wojna
Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Piotrkowie "Zło w Cmentarnej Górze"
Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Piotrkowie "Zło w Cmentarnej Górze" Dariusz Śmigielski
Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Piotrkowie "Zło w Cmentarnej Górze". Uczniowie i nauczyciele przygotowali debiutującemu autorowi niespodziankę.

Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Piotrkowie "Zło w Cmentarnej Górze"

Były oklaski, gratulacje, autografy, a przede wszystkim rozmowa z autorem o jego pierwszej książce.

- Tego się nie da opisać - mówił przejęty Konrad Chęciński, anglista i wicedyrektor I LO w Piotrkowie, autor powieści kryminalnej "Zło w Cmentarnej Górze", której premiera odbyła się 13 października.

Z tej okazji w auli I LO odbyło się spotkania autorskie, które dla wicedyrektora było niespodzianką. Gdy wszedł do auli "na spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej", czekała na niego młodzież oraz koledzy i koleżanki z grona nauczycielskiego.

Po powitaniu gościa został wyświetlony krótki film przedstawiający sylwetkę Konrada Chęcińskiego.

Później była rozmowa o książce "Zło w Cmentarnej Górze" oraz pytania od uczestników spotkania. Młodzież chciała wiedzieć, jak wyglądała praca nad powieścią m.in. czy autor siadając do pisania znał już zakończenie całej historii, ile trwało pisanie.

- Sam nie pamiętam, kiedy zacząłem pisać tę książkę. To było dawno temu, później to wszystko ewoluowało - opowiada Konrad Chęciński. Jak wyjaśnia, tytułowa miejscowość to po części jego rodzinny Gomulin, choć dodał do opisu miejsca akcji elementy z innych znanych mu lokalizacji. - Cmentarna Góra to zawsze miała być miejscowość, w której się wychowałem, ale nie została przerysowana jeden do jednego, to zbitek kilku miejsc w jedno.

Jak zaznacza, opisane w kryminale miasteczko nie jest wzorowane na Piotrkowie.

- Proszę się nie doszukiwać analogii - podkreśla.

Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął ok. 5 lat temu, tworząc głównie po pracy i nocami czy w weekendy.

- Cały proces trwał kilka lat, choć samo pisanie zajęło mi rok, półtora. Ale były też dłuższe momenty, gdy mi się odechciewało tego pisania i odkładałem je na bok - wspomina.

Gdy skończył powieść, zaczął szukać wydawcy, ale nie był to łatwy proces.

- Nie obrażałem się na wydawnictwa, wiem, że takich autorów jak ja, którzy przesyłają swoje powieści do wydawnictw, są setki - mówi.

Ostatecznie to wydawnictwo samo odezwało się do Konrada Chęcińskiego.

- Mail przyszedł dokładnie 3 listopada 2020 roku, to było pytanie, czy prawa do tej powieści są jeszcze dostępne - wspomina. - Do tamtego dnia maila sprawdzałem codziennie, ale wtedy odpowiedziałem dopiero po trzech dniach, a to było pytanie, na które czekałem dwa lata...

Spotkanie w auli I LO było pierwszym promującym książkę, kolejne zaplanowane jest w mediatece na 5 listopada.

Kryminał "Zło w Cmentarnej Górze" ukazał się 13 października. Książkę można kupić w księgarniach internetowych m.in. w Empiku.

Oto opis wydawcy:

Niektóre tajemnice powinny zostać pogrzebane. Na zawsze.

W Cmentarnej Górze, niewielkiej wsi ukrytej pośród lasów, dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia wychodzi z domu starszy mężczyzna – Antoni Pietrasik. Kiedy nie wraca na noc, zaniepokojona córka, Mariola Kacprzyk, kontaktuje się z lokalnym posterunkiem policji.

Szef posterunku, podinspektor Nikifor Poradecki, postanawia osobiście zająć się tą sprawą. Pochodzący z Cmentarnej Góry policjant wie, że wieś skrywa wiele tajemnic. Nikifor wkracza w sam środek zimowej zawieruchy i nie spodziewa się, że jest tu więcej trupów, niż ktokolwiek chciałby przyznać.

Czy wszystkie samobójstwa i zniknięcia to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, czy niekończąca się seria zbrodni doskonałych? Co wspólnego ma z tym wiejski głupek, lokalna piękność, a także tajemniczy kult, który rozwinął się pod nosem mieszkańców?
Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego Piotrkowie "Zło w Cmentarnej Górze"

Premiera książki Konrada Chęcińskiego, wicedyrektora I LO w ...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto